Ve finále ženské Ligy mistryň se proti sobě postavil výběr Barcelony coby obhájce trofeje a tým Lyonu, který představuje historicky nejúspěšnější celek milionářské soutěže. Hráčky Barcelony, které za sebou mají ligovou sezónu bez jediné prohry, ve finále překvapivě podlehly 1:3 a titul neobhájily.

Fotbalistky Barcelony za sebou měly velmi povedenou sezonu, když prošly španělskou ligou suverénně s 30 výhrami v řadě. Jedinou porážku ve všech soutěžích v této sezoně utrpěly v semifinále Ligy mistryň, kdy v úvodním zápase podlehly na hřišti Wolfsburgu 0:2.

Na domácí scéně ovládly Putellas a spol. co mohly, v Evropě se ale zisku poháru nakonec nedočkaly. Ve finálové bitvě totiž nestačily na fotbalistky Lyonu, které po výhře získaly už osmý titul.

Na zaplněném stadionu v Turíně bylo na co koukat. O výsledku rozhodl už první poločas, ve kterém padly všechny čtyři branky. Zejména ta první pak stála opravdu za to.

V 6. minutě se k míči dostala Amandine Henry, která nic složitého nevymýšlela a ze 30 metrů se obula do balonu, který nádherně doplachtil až za záda gólmanky Panos.