VIDEO: Ronaldo chlup od senzace! Tyhle luxusní nůžky mohly být favoritem na Puskás Award

Byl to opět jeho večer. Cristiano Ronaldo zaznamenal jubilejní desátý hattrick v národním dresu a může si odškrtnout další světový rekord. Portugalec ale mohl z plochy odcházet ještě nadšenější. Jen málo jej totiž dělilo od famózního gólu, kterým by se zařadil mezi kandidáty na cenu Ference Puskáse.

Portugalci se v utkání s Lucemburskem podle očekávání ujali velmi rychlého vedení. Už v 8. minutě poprvé udeřil Ronaldo z pokutového kopu. K bílému puntíku se poté jen o 5 minut později postavil znovu. Scénář byl stejný. Cristiano tak po úvodní čtvrthodině navýšil svůj světový rekord v počtu reprezentačních gólů o dva zásahy (celkově má na kontě 115 branek).

V druhém poločase pak mohla portugalská legenda slavit překonání dalšího rekordu, 36letý snajpr se totiž stal hráčem s největším počtem reprezentačních hattricků (10).Ronaldova největší chvíle slávy v zápase mohla přijít už v 68. minutě. Hvězdný kapitán si v pokutovém území centrovaný míč jedním dotekem elegantně připravil a následně vystřihl luxusní nůžky.

➡️ROZHOVOR: Messi prozradil, koho bude volit na zisk Zlatého míče! Kdo dostane jeho hlasy?

Proti senzaci byl ale brankář hostů Anthony Moris, který parádním zákrokem míč vyrazil na rohový kop. Cristiano nakonec svůj hattrick zkompletoval v 87. minutě (video obou situací níže).


Portugalsko se v kvalifikační skupině nachází stále jeden bod za prvním Srbskem, které odehrálo o utkání více. O konečném pořadí těchto dvou týmů nejvíce napoví závěrečné vzájemné utkání (14. listopadu).

Cristiano dokonal svůj jubilejní hattrick pár minut před koncem, když balon hlavičkou usměrnil přesně k pravé tyči.

/**/