ROZHOVOR: Messi otevřeně o přestupu do PSG! Koho bude volit na zisk Zlatého míče?

Od odchodu Lionela Messiho z Barcelony uplynuly již dva měsíce. Hvězdný útočník se nyní otevřel francouzským médiím a v novém rozhovoru promluvil o svém přestupu do Paris Saint-Germain. Na řeč přišlo i blížící se udělování Zlatého míče a koho bude argentinský rekordman v počtu vítězství volit.

Slavné spojenectví mezi Messim a Barcelonou bylo během tohoto léta ukončeno. Není ale žádným tajemstvím, že Messi chtěl v Katalánsku setrvat. Kvůli finanční situaci Barcelony si ale Argentinec musel hledat nové působiště. Toho ihned využilo vedení francouzského giganta, které s hráčem uzavřelo smlouvu na dva roky a i díky dalším nově příchozím poskládalo tým snů.

Hvězdný útočník se ve francouzské metropoli postupně začíná sehrávat s novými spoluhráči. Po 5 zápasech v dresu PSG si připsal zatím jen jeden zásah (není ale na škodu zmínit, že už 3 jeho střely skončily na břevnu), v Paříži je ale podle svých slov spokojený.
„Odchod z Barcelony jsem nečekal. Myslel jsem, že vše bylo připraveno a čekalo se jen na můj podpis. Když jsem se ale vrátil z dovolené, bylo mi řečeno, že si musím hledat nový klub, protože mi nemůžou obnovit smlouvu. Bylo nesmírně těžké to přijmout. Myslel jsem, že v Barceloně zůstanu do konce kariéry. Nezbylo nic jiného, než odejít,“ rozpovídal se o dění v srpnu.

„Neudělal jsem chybu, když jsem se rozhodl odejít do Paris Saint-Germain. Měl jsem i jiné nabídky, ale rozhodl jsem se pro Paříž. Jednání pak bylo opravdu rychlé, vše bylo domluveno prakticky přes noc.“


„To, že jsou v týmu mí přátelé (Neymar a Di María), bylo dost důležité. Věděl jsem, že se chystám do nové země a budu začínat od nuly. Už při Copa América se mě tázali, jestli nepřestoupím. Vždy ale jen žertovali, protože věděli, že chci zůstat v Barceloně. Bylo to pro ně velké překvapení.“ 

Messi se netajil s tím, že touží znovu vyhrát Ligu mistrů, kterou naposledy ovládl v roce 2015, tehdy ještě po boku svého staronového brazilského spoluhráče.

„Všichni tu o tom sní. Klub na dosažení tohoto cíle pracuje už řadu let a je stále blíž a blíž. Strašně rád bych Ligu mistrů vyhrál znovu. Ovládnout ji je opravdu těžké, ale tenhle tým na to má. Je pravda, že je to pro PSG naprostá priorita, ale jsou tu i další zájemci. Chelsea, týmy z Manchesteru, Real Madrid, Inter, Bayern, všechno to jsou skvělé týmy.

Lionel Messi díky svým výkonům ani letos nechybí mezi oficiálními 30 kandidáty na zisk Zlatého míče, přičemž argentinský kapitán je brán za jednoho z největších favoritů. Sám se tak ale nevidí.

„Nemyslím si, že jsem favoritem na vítězství. Vždy o tom nerad mluvím, dokud nejsou výsledky. Bylo by skvělé vyhrát sedmý, už se šesti se cítím úžasně.“ 

Šestinásobný vítěz tohoto prestižního ocenění v rozhovoru navíc prozradil, koho by chtěl zvolit on.

„Jen v mém týmu jsou dva kandidáti, pro které budu hlasovat. Neymar a Kylian Mbappé. Potom tu je Robert Lewandowski, který zažil neuvěřitelný rok a Karim Benzema, který byl rovněž skvělý. V posledních letech dost pomáhá, pokud vyhrajete Ligu mistrů, Euro nebo Copa América.“

/**/