Kane a spol. otočili zápas s Dánskem a postupují do finále Eura. Na druhé straně fotbalisté a fanoušci soupeře budou v sobě nosit pocit křivdy ještě hodně dlouho. O jejich vyřazení totiž rozhodl velmi sporný moment z prodloužení.

Angličané slaví historicky premiérovou účast ve finále evropského šampionátu. Svěřenci Garetha Southgatea udolali v dramatickém semifinále dánský výběr 2:1 po prodloužení. O titul se utkají v neděli večer proti Itálii, opět na domácím Wembley.

Poprvé na letošním mistrovství Evropy jsme byli svědky proměněného přímého kopu. Parádní střelou pod břevno otevřel skóre ve 30. minutě Damsgaard.

Netrvalo to dlouho, a Angličané byli zpátky v zápase. Míč si do vlastní brány srazil Kjaer.

Nerozhodný stav 1:1 vydržel až do konce základní hrací doby, a tak přišlo na řadu prodloužení a s ním i kontroverzní, rozhodující penalta. V 102. minutě vyvezl Sterling míč až do pokutového území soupeře, kde se potácel k zemi. Hlavní sudí signalizoval penaltu.

➡️Z 5 korun udělal bezmála čtvrt mega! Pomohla Neymarova Brazílie i včasný cashout

Nic na plat, že se ještě několik sekund před celou akcí potuloval u pokutového území druhý míč. Rozhodčí se rozhodl hru nepřerušit. Na tom by, dejme tomu, nebylo zas tak nic hrozného, kdyby však o pár minut později hlavní sudí hru nepřerušil po vhození autu Dánska z důvodu přítomnosti druhého míče na hřišti. Budiž.

Mnohem závažnější však bylo odpískání samotné penalty. Podle dostupných záběrů to totiž vypadá, že se Sterling poroučel k zemi více než ochotným způsobem. Videorozhodčí však filmování neodhalil, tudíž nedošlo ani na kontrolu od hlavního sudího.

➡️VIDEO: Kterak si Chiellini udělal z Alby hadrovou panenku! Tyto záběry baví fanoušky po celém světě

Kasper Schmeichel sice pokutový kop Harryho Kanea vyrazil, na následnou dorážku už byl ale krátký.

Po zápase navíc začaly médii kolovat skandální záběry, na kterých lze vidět, jak se někteří z fanoušků domácích snažili brankáře rozptýlit a svítili mu do očí zeleným laserem (video s laserem níže).

Angličtí fanoušci opět předvedli, proč jsou jedni z nejméně oblíbených v Evropě. Nejen, že před výkopem bučeli na dánskou hymnu, během zápasu někteří z diváků svítili na hráče soupeře laserem.

➡️VIDEO: Messi jak ho neznáme! Takto se plný emocí vysmál bývalému spoluhráči

K tomuto incidentu došlo několikrát během utkání. Pořadatele upozorňoval i rozhodčí. I přes to se situace nezlepšila. I hned po konci zápasu začaly kolovat internetem důkazní záběry ukazující, jak se někdo snažil oslepit třeba brankáře Schmeichela.