Messiho a spol. dělí už pouze jeden krok od zisku tolik vytouženého titulu. Argentinci zvládli penaltový rozstřel proti Kolumbii a postoupili do finále.

Brazilský výběr již zná svého soupeře ve finále Copa América. Argentina zdolala Kolumbii 3:2 na penalty a po pěti letech postoupila do závěrečného utkání mistrovství Jižní Ameriky. Argentinští fotbalisté se v neděli budou snažit ukončit svoji sérii čtyř finálových porážek (z roku 2004, 2007, 2015 a 2016).

Argentina se ale tentokrát pro výhru pořádně nadřela, i když šla do vedení už v 7. minutě po spolupráci Messiho s Martinezem. Kolumbijcům se podařilo srovnat v poslední čtvrtině zápasu. Základní hrací doba skončila za nerozhodného stavu 1:1.

➡️AKTUÁLNĚ: Obří problémy v Barceloně! Nejsou finance na Messiho, mimo je Agüero a další…

A jelikož se na Copa América nehraje půlhodinové prodloužení, přešlo se po krátké přestávce rovnou k penaltovému rozstřelu. Tam svůj tým tým podržel vynikající Emiliano Martínez. 28letý gólman Aston Villy vychytal hned tři penalty.

Hodně vidět byl také kapitán Argentiny Lionel Messi, který ukázal fanouškům něco, co u něj není zvykem. Při penaltách velmi emotivně prožíval každou sekundu (sestřih Messiho reakcí níže). Dokonce se nebál otřít se o svého bývalého spoluhráče z Barcelony Yerryho Minu.

➡️VIDEO: Kterak si Chiellini udělal z Alby hadrovou panenku! Tyto záběry baví fanoušky po celém světě

Pro Minu to byl během několika dnů už druhý penaltový rozstřel. Před Messiho Argentinou čelil Suárezově Uruguayi. A právě penaltu proti Uruguayi teď dostal Mina pořádně sežrat.

Zatímco s Muslerou si Kolumbijec poradil a oslavil trefu tanečkem, proti Martínezovi selhal. Reakce argentinského kapitána pak byla více než výživná “No, teď si tanči! Teď si zatanči! Tak dělej!” řval mohutně Messi několik sekund na svého protivníka.

Messiho reakce po celý rozstřel snímala kamera. (Celé video jeho reakcí a následných oslav najdeš níže pod videem s Minou).

Takto Messi prožíval celý penaltový rozstřel. Pro fanoušky zcela vzácné záběry.