Fotbalisté Dortmundu si i přes půlhodinové oslabení poradili s Wolfsburgem a zvýšili své naděje na Ligu mistrů.

Svěřenci prozatímního trenéra Edina Terziče si v 31. kole německé Bundesligy připsali třetí vítězství v řadě. Tentokrát porazili na venkovní půdě konkurenční Wolfsburg. Dortmund se v ligové tabulce se po zisku třech bodů dotáhl na čtvrtý Frankfurt.

Jediný, komu se v zápase podařilo zapsat na střeleckou listinu, byl Erling Haaland, který si dvěma zářezy vylepšil svoji famózní bilanci. 20letý norský útočník má v této sezóně na kontě již 25 ligových gólů. V tabulce střelců se pyšní lepší statistikou už jen polský kanonýr z Bayernu, který i přes pár vynechaných utkání nastřílel 36 branek.

Haaland poprvé slavil už ve 12. minutě utkání. Už u první branky norský forward prokázal své rychlostní dovednosti, když dokázal na malém prostoru vyvinout dostatečnou rychlost, aby předběhl bránícího hráče a skóroval.

Druhý gól přidala norská kometa v 68. minutě. I v tomto případě byla obrana soupeře prakticky bez šance. Dortmund vezl z Wolfsburgu vítězství 2:0.