Robert Lewandowski oslavil jubilejní 100. start v Lize mistrů hattrickem. Bayern Mnichov je po kanonádě Benficy mezi prvními postupujícími.

Ještě před týdnem fotbalisté Bayernu prohráli v utkání německého poháru proti M’gladbachu 0:5. Od té doby začali dostávat pět gólů už jen jejich soupeři. Lewandowski a spol. si o víkendu připsali výhru 5:2 nad Union Berlín a nyní stejným poměrem porazili i portugalského protivníka v Lize mistrů.

Polský útočník si proti Benfice Lisabon připsal jubilejní 100. start v milionářské soutěži, který stylově oslavil třemi zásahy. Třiatřicetiletý snajpr nasbíral v Lize mistrů celkem 81 branek. Počtem gólů po odehrané stovce utkání se mu tak nemůže rovnat žádný hráč v historii soutěže, ani Cristiano Ronaldo či Lionel Messi.

Obhájce trofeje zůstává v soutěži nadále stoprocentní. Díky čtvrté výhře v řadě už má navíc jistý postup do vyřazovací fáze.

Lewandowski se postaral o úvodní branku ve 26. minutě. Parádní práci odvedl především asistující Coman, který v pokutovém území zamotal dva obránce a přesným centrem našel před bránou svého spoluhráče.

Polský útočník v 61. minutě navýšil druhým zásahem vedení Bayernu o 3 branky.

Svůj hattrick zakončil v 84. minutě po spolupráci s gólmanem Neuerem, který mu poslal přes celé hřiště parádní přihrávku za obranu.