VIDEO: Mourinho slavil postup do finále v slzách! Takto hvězdný kouč vysvětlil své dojetí

Byl to nezapomenutelný večer pro fanoušky AS Řím. Jejich tým se ve čtvrtek na domácí půdě probojoval přes Leicester City do finále Konferenční ligy, kde bude usilovat o zisk první trofeje od sezony 2007/08. Finální hvizd sudího a zpečetěný postup Říma zaplavil emocemi i kouče Josého Mourinha, který opouštěl hřiště v slzách štěstí.

Půdu pro postup si římský celek připravil o týden dříve v Anglii, odkud si Vlci přivezli nadějnou remízu 1:1. Na tu následně navázali na Stadio Olimpico, kde v evropských pohárech nebyli přemoženi ani jednou v posledních dvou sezonách.

Fotbalisté AS Řím se nakonec po hubené výhře probojovali do finále, kde se utkají s Feyenoordem, a budou mít příležitost stát se historicky prvními vítězi Evropské konferenční ligy. Střetnutí proběhne 25. května na stadionu v Tiraně.O postupu rozhodl v 11. minutě jediným gólem utkání Tammy Abraham.

Mourinho již získal trofeje za vítězství v Lize mistrů i Evropské lize, tentokrát zkusí zkompletovat pohárový hattrick ovládnutím zbrusu nové soutěže UEFA. Postup přes Leicester slavil hvězdný kouč se slzami v očích.

„Proč jsem ronil slzy? Prostě jsem cítil to, co všichni na stadionu. AS je obří klub bez pořádné místnosti pro trofeje. Během mojí kariéry jsem měl to štěstí zažít ještě prestižnější finále, ale díky tomuto úspěchu jsem se cítil výjimečně,“ nechal se slyšet na pozápasové tiskovce.

/**/