VIDEO: Důvod, proč Saka nedal penaltu? Můžu za to já, přiznává Chiellini

Italský obránce Giorgio Chiellini po návratu do rodné vlasti přiznal, že stojí za neproměněnou penaltou Bukaye Saki.

Pátý penaltový pokus Anglie, k bílému puntíku se staví teprve 19letý Bukayo Saka. Obrázky, které viděl snad každý fotbalový fanoušek. “Prostě ve svém věku nezvládl tíhu okamžiku,” shodla se ve většině fotbalová komunita. Opak je však pravdou.

➡️VIDEO: Fatální hrubice gólmana Arsenalu! Takto Kanonýři překvapivě prohráli s Hibernianem

Za Sakovým selháním je totiž údajně mnohem víc, než se na první pohled mohlo zdát. Abychom tedy byli konkrétní, je zatím jedna jediná osoba, Giorgio Chiellini.

Chiellini figuroval už během penaltového rozstřelu v semifinále Eura 2020 se Španělskem. Už tehdy někteří odborníci přisuzovali penaltový triumf právě jeho “laškování” s Albou (video zde). Tentokrát se pilíř italské obrany rozhodl vše posunout ještě o level výš.

Proti Anglii totiž vytasil černou magii, což sám po návratu do Itálie potvrdil. Jako první vše odhalily zpomalené záběry. V nich je jasně vidět, že Chiellini těsně před rozhodující penaltou vysloví slovo “Kiricocho”. A co přesně ona magická formule znamená?
“Kiricocho” pochází původem z Jižní Ameriky. Příběh kolem vzniku této kletby je poměrně bizarní. Samotné slovo je totiž převzato od jména jednoho z fanoušků argentinského klubu Estudiantes.

Kolem roku 1980 si trenér týmu všiml, že kdykoliv se tento fanoušek objeví na tréninku, někdo z hráčů se vždy zranil. Trenéra Carlose Bilarda pak nenapadlo nic jiného, než poslat Kiricocha před každým zápasem na trénink soupeře. Klub tehdy prohrál jeden jediný zápas. Zápas, u kterého nemohli využít služeb fanouška Kiricocha.

“Proklel jste Saku kletbou Kiricocho?,” ptal se formou sociálních sítí argentinský novinář z ESPN Chielliniho. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. “Ciao, Cristiano. Můžu ti vše potvrdit. Kiricocho!,” vzkázal s úsměvem italský obránce (video níže).

Jak vidno, italský bombarďák je schopen udělat pro vítězství svého týmu cokoliv. Třeba uvalit kletbu na soupeře.
/**/