Arsenal odstartoval předsezónní přípravu porážkou. Gunners v prvním přátelském utkání nestačili na soupeře ze Skotska.

Kouč Arsenal Mikel Arteta dnes zřejmě klidné spaní mít nebude. Jeho tým nezvládl přátelák proti Hibernianu, když prohrál poměrem 2:1.

➡️Další zájemce o Hložka! Nové laso z Bundesligy, fanoušci West Hamu prosí vedení klubu

Arsenal nemohl vstoupit do prvního utkání stylověji. Krom pozoruhodné minely gólmana Arthura Okwonka, který netrefil při odkopu míč a daroval soupeři laciný gól, pohrdnul penaltou kupříkladu Pepe. K vidění bylo také nastřelení brankové konstrukce z přímáku (všechny momenty níže).

Skotský tým se dostal do vedení ve 21. minutě, když nezvládl odkop od brány gólman Arsenalu Okwonka.

Fotbalisté Hibernianu znovu udeřili v 69. minutě. O pár minut později měl šanci snížit z penalty Pepe, jenomže svůj pokutový kop neproměnil. Hosté se nakonec přece jen dočkali alespoň jednoho gólu, když se v 82. minutě trefil Smith Rowe.