UEFA zaklekla na Slavii! Uzavření tribuny Sever i rekordní pokuta, trest také pro Houšteckého

Dvojutkání evropské ligy Slavia-AS Řím se definitivně dohrálo až teď, mimo hřiště. Biti jsou ale jen sešívaní. UEFA  za chování slávistických fanoušků rozdala nekompromisní tresty.

BLACK FRIDAY! Nově k 350 Kč navíc 500 Kč ve FREE SPINECH pro nové registrující

Už výjezd Pražanů do Říma vzbudil mezi fotbalovými fanoušky pozdvižení. Nepřiměřené kontroly hraničící se šikanou i zamítnutí chorea ‘Ave Slavia’, které by se stalo největším choreem hostů v dějinách římského Stadio Olimpico. Řím odůvodnil zákaz jako hanobení Juliuse Caesara.
Tím ovšem problémy Slávistů neskončily a přesunuly se do Prahy, společně se zmiňovaným choreem, které se fanoušci rozhodli využít aspoň pro odvetné utkání na domácí půdě. Choreo roztáhli ještě před začátkem zápasu i s doprovodnou pyrotechnikou. A právě tady začíná druhé kolo nepříjemností.

Použitá pyrotechnika (30 tisíc eur) se totiž nelíbila disciplinární komisi z UEFA, stejně jako blokování schodiště a východů (34 tisíc eur), urážlivá hesla (17,5 tisíc eur) a vhazování předmětů na hrací plochu (10 tisíc eur) z řad domácích fanoušků nebo nesportovní chování Zdeňka Houšteckého (konečný verdikt níže).
Výsledek řízení je tak více než krutý. Slavia musí zaplatit cca 2,23 milionu korun, tedy doposud největší pokutu v historii klubu. Zdeněk Houštecký má stopku na jeden zápas evropských pohárů. Vůbec nejhorší je pak podmíněné uzavření tribuny Sever v případě dalšího porušení pravidel. Podmínka bude aktivní pro následující 2 roky.

/**/