Sima nejdražším Slávistou! Hráči Sešívaných na rekordní částce, polepšil si i Hložek

Server Transfermarkt konečně provedl aktualizaci cen hráčů z Fortuna ligy. Již tedy známe i tržní cenu Abdallaha Simy. 19letý Senegalec se stal rovnou druhým nejhodnotnějším hráčem v české lize. Polepšili si také ostatní Slávisti. Díky tomu pražský celek hlásí největší celkovou hodnotu kádru v historii.

Ještě před nedávném byl nejvyhledávanějším hráčem na portálu Transfermarkt, přestože neměl určenou cenu. Nyní byla jeho prázdná kolonka vyplněna, a hned se zařadil na vrchol žebříčku nejhodnotnějších hráčů působících v české lize. Řeč je o Abdallahovi Simovi, který po nedělní aktualizaci cen hráčů na serveru Transfermarkt zná už i svoji cenovku.

Renomovaný portál senegalského mladíka cení na 8 milionů eur, což je v přepočtu více než 210 milionů korun. Sima se tak stal druhým nejhodnotnějším hráčem ve Fortuna Lize. Dražší už je pouze o rok mladší fotbalista Sparty, Adam Hložek, jenž si po poslední aktualizaci přilepšil o 3 miliony eur a jeho aktuální cenovka tak ukazuje 12 milionů. Vedení Slavie by však za svůj podzimní objev požadovalo po případných zájemcích mnohem více (podrobnosti zde). Hodnota zbytku Slavie i dalších hráčů Fortuna ligy níže.
Cena povyskočila ale i u Simových spoluhráčů, jenž se nacházejí v žebříčku nejhodnotnějších hráčů hned za ním. Brankář Sešívaných, Ondřej Kolář, zaznamenal narůst tržní ceny o 1,5 milionu eur na 7,5 milionů, následuje Peter Olayinka, jehož hodnota činí 6 milionů eur a Nicolae Stancium s cenovkou 4,5 milionu eur.

U Petra Ševčíka i Lukáše Masopusta proběhlo navýšení o 1 milion eur a jsou ceněni na 3,5 milionu. Významné přilepšení zaznamenal také 20letý David Zima. Jemu se hodnota zvýšila o více než sedminásobek na 3 miliony eur. Narůst cen u většiny z kádru Slavie znamená jediné. Historicky nejvyšší celkovou hodnotu kádru pražského celku. Celý tým Sešívaných je totiž nyní ceněn na rekordních 55,9 milionu euro. To znamená, že průměrná cena jednoho hráče úřadujícího mistra české ligy činí  2,53 milionu eur. Pokud navíc Slavia bude pokračovat ve skvělých výkonech v Evropské lize, můžeme očekávat jen další narůst.

Zelenilo se ale také u momentálně nejlepšího střelce Fortuna ligy, Lukáše Juliše. Cena 26letého útočníka Sparty, jenž během 13 ligových startů nasbíral 10 gólů, se zvedla z 450 tisíc eur na 2,5 milionu. Naopak pokles hodnoty jsme mohli vidět u Michala Trávníka, jehož hodnota klesla z 1,5 milionu euro na 1 milion. V červených číslech se objevil také Michal Sadílek, který je v Liberci na hostování z PSV. Tomu se cena snížila z 3,2 milionu eur na 2,5 milionu.
/**/