AKTUÁLNĚ: Nový zájemce pro Simu! Agent potvrzuje až 4 velkokluby

Zájem o Abdallaha Simu roste každým dnem! Z 19letého Senegalce se na přestupovém trhu stalo žhavé zboží.

Kdybyste se na tohoto mladíka zeptali před pár měsíci, pravděpodobně nikdo by nevěděl, o koho se jedná. Sima se však během několika zápasů stal předmětem debat českých, ale i zahraničních médií a fanoušků.

19letý útočník zažil hodně divoký rok. Do Česka zavítal z francouzského Evianu, z Táborska rovnou přešel do béčka Slavie a následně dostal šanci i v A-týmu. A tu chytil za pačesy. Sima stihl během podzimu odehrát za úřadujícího mistra české ligy 12 zápasů, ve kterých si na konto připsal 9 gólů a 1 asistenci.

Na serveru Transfermarkt byl dokonce pár dní nejvyhledávanějším hráčem, ačkoliv mu stále nepřísluší žádná tržní hodnota. Jeho cenu si však s trochou nadsázky určil ředitel fotbalové Slavie, Jaroslav Tvrdík, který se během jednoho z rozhovorů zmínil i o současných spekulacích: “Pokud bych ho měl v lednu pustit, musel by nám někdo za Simu nabídnout 50 milionů euro.”Před pár dny se hovořilo o zájmu Arsenalu a Juventusu, teď se však objevují i další zájemci. Tím nejnovějším má být West Ham, aktuální působiště dvou bývalých Slávistů, Tomáše Součka a Vladimíra Coufala. Sima však nemá být jediným, o koho se Kladiváři po úspěšných nákupech dvou českých hráčů, které si v Anglii pochvaluje jak trenér, tak fanoušci, začali zajímat. Trenér Moyes by si podle všeho přál do svého týmu přivést gólmana Ondřeje Koláře. Mluví se ale také i o dalších jménech, jako jsou Peter Olayinka či Petr Ševčík.

Obrovský zájem o podzimní objev Slavie potvrzuje také Simův agent Chrysostome : “Víme o zájmu čtyř velkých klubů a jsme s nimi v neustálém kontaktu. Je to poprvé v kariéře, kdy jednám s takovými kluby. Přišlo to až se Simou. Za poslední tři měsíce je toho opravdu hodně.”

Senegalský útočník je zkrátka žhavým zbožím. Otázkou zůstává, na kolik si pražský celek svého klenotu cení. Tvrdík v jednom z rozhovorů prozradil, že obdržel oficiální nabídku od nejmenovaného francouzského klubu na 10 milionů euro, taková suma s ním ovšem nezahýbala. Abdallah Sima má ve Slavii smlouvu až do léta 2023, nicméně to vypadá, že by tak dlouho v české lize vydržel.
 

 

/**/