Ronaldo se otřel o Zlatý míč i FIFA The Best! Pro Messiho a ostatní má jasný vzkaz

Po vyhlášení nejlepšího fotbalisty světa v rámci tradičních galavečerů Zlatého míče a FIFA the Best se další ceny předávaly tentokrát Saúdské Arábii na Globe Soccer Awards. Pouze na Blízkém východě se nestal hlavní tváří ceremoniálu Lionel Messi, čehož se mimo spousty fotbalových příznivců chytil i nejúspěšnější střelec všech dob Cristiano Ronaldo, který zpochybnil důvěryhodnost dvou prvně jmenovaných renomovaných anket.

BETANO MILIONÁŘ! Zúčastni se lednového turnaje s celkovým bankem 1 500 000 Kč


Po Messiho kontroverzním vítězství Zlatého míče, ale především ceny FIFA the Best pro hráče roku 2023, se dostalo na přetřes téma objektivity a spravedlnosti při udělování nejprestižnějších individuálních ocenění. Vítězství argentinského kapitána jakožto nejlepšího hráče roku 2023 dle FIFA, totiž odsoudila většina fanoušků i odborníků.

➡️Pomůže West Ham Schickovi s Hložkem? Klub je připraven zlomit přestupový rekord

Jen těžce si totiž lze domýšlet, jak mohly Messiho výkony mezi 19. prosincem (den po konci šampionátu) a 20. srpnem korunovat 36letého útočníka coby nejlepšího hráče planety. Polínko do ohně nyní přidal i Cristiano Ronaldo, který během saúdskoarabského ceremoniálu zpochybnil kvality dvojice nejpopulárnějších anket (pokračování níže).„Upřímně, předávání cen FIFA the Best jsem ani nesledoval. Jsem na to zvyklý a vím, jak tyto organizace fungují,“ otevřel Portugalec žhavé téma.

„Ballon d’Or a FIFA the Best ztrácejí na důvěryhodnosti. Neznamená to, že by si to Messi nezasloužil, nebo Haaland, nebo dokonce Mbappé… ale můžeme se podívat na čísla, a čísla neklamou,“ reagoval nejgólovější hráč roku 2023 na výsledky ceremoniálů.

„Prostě už těmto cenám nevěřím. Není to proto, že bych zvítězil na Globe Soccer a tam ne, ale existují fakta. Jsou tu čísla a ty mluví za vše. Musíte vzít v úvahu celou sezónu,“ přiblížil svůj pohled./**/