PŘÍBĚH: Kterak Klopp odmítl Maného! Kdo to je? Na tohoto floutka nemám čas

Je členem Kloppovy armády v Liverpoolu už 4. rokem. Pravdou však je, že Sadio Mané mohl pod německým stratégem působit mnohem dřív.

Jürgen Klopp a jeho čich na hráče je výborný. Někdy se ovšem i mistr tesař utne. Důkazem toho je první setkání Kloppa s Maném, ke kterému došlo v době, kdy Mané působil v rakouském Salcburku, tam přestoupil v roce 2012. Klopp byl tehdy kouč Borussie Dortmund a hledal do týmu křídelníka.

“Vzpomínám si den, kdy jsme se poprvé potkali. Bylo to v Borusssii Dortmund,”  říká Klopp v dokumentu Made in Senegal, který popisuje kariéru Maného.

“Seděl tam takový mladý týpek. Kšiltovka nakřivo, blond pruh v jeho černých vlasech (ten mu zůstal do dnes). Vypadal spíš jako začínající rapper. V hlavě mi problesklo: Na tohle opravdu nemám čas,” přiznal Klopp své první pocit.

“Neměli jsme tehdy vůbec špatný tým. Já ale potřeboval někoho do budoucna. Někoho, koho budu moci rozvíjet, někoho, kdo ze začátku přijme roli náhradníka.”

“Řekl bych, že mám docela dobrý odhad na lidi, ale tady jsem se spletl,” pokračoval kouč Liverpoolu.

Jürgen však Maného neztratil z dozoru a po očku sledoval jeho strmě stoupající kariéru. Po přestupu do Southamptonu se stal nejlepším střelcem týmu. O jeho kvalitách nebylo už pochyb. Klopp se nestačil jeho obrovského progresu divit. Na druhý pokus neodolal. V roce 2016 tak vítal senegalskou hvězdu v Liverpoolu. Přestup vyšel na 41 miliónů euro.

Momentálně je Mané jedním z tahounů Reds, a v červeném dresu nasázel už 77 gólů. Společně se Salahem a Firminem tvoří v Premier League smrtící útočné trio./**/