Postupová naděje na MS 2022 žije! Italský fotbal zaskočila nečekaná zpráva

Bylo to ohromné zklamání. Italská fotbalová reprezentace nezvládla podruhé v řadě kvalifikaci na Mistrovství světa. Jejich cesta překvapivě skončila s outsiderem ze Severní Makedonie. Takto vypadaly před pár dny titulky sportovních novin po celém světě. Nakonec však může být vše úplně jinak.

Že bychom přeci jen viděli italské fotbalisty na Mistrovství světa 2022 v Kataru? Věc, která by před pár dny zněla jako fantasmagorie, dnes nabývá reálných obrysů. Jiskřičku naděje totiž Italům vykřesal konflikt před kvalifikačním zápasem Írán-Libanon.

➡️VIDEO: Další rána pro PSG! Takto se Mbappé prokecl přímo před kamerou

Vedení íránského svazu totiž neumožnil vstup na stadion zhruba 2000 fanynkám. Pořadatelé ženy dovnitř nepouštěli i přes to, že měly zakoupenou vstupenku. Podle některých zpráv používali ke zpacifikování nespokojených dam pepřový sprej.
Celá věc samozřejmě nezůstala bez povšimnutí. FIFA okamžitě začala vše vyšetřovat. “Pro potlačování lidských práv tu není místo. Fotbal je pro všechny,” oznámila světová fotbalová asociace svůj postoj. To sice zní vedle pořadatelství MS v Kataru poněkud úsměvně, ale budiž.

Tak či onak se v případě Íránu jedná o opakovaný přestupek. První varování přišlo kvůli stejnému problému už v roce 2019. I proto není vyloučené, že se FIFA rozhodne vyškrtnout Írán ze seznamu postupujících týmů na MS. Na šampionát by pak jel tým, který má v žebříčku nepostupujících zemí nejvyšší koeficient. Tím je v tuto chvíli Itálie./**/