Nespokojenost hráčů Realu! Takto Courtois sepsul předávání cen Ballon d’Or, přidal se i Kroos

Betano dorazilo do Česka! 3000 Kč vstupní bonus plus 350 Kč po dokončení registrace

Galavečer v Paříži a slavnostní předávání cen vyvrcholilo předáním Zlatého míče do rukou Karima Benzemy, který byl považován za jasného favorita. Málo koho tak překvapilo, když Zinédine Zidane vyvolal právě jeho jméno. Daleko menšímu pochopení se však dostalo výsledkům ankety o nejlepší klub sezony, kterou ovládl úřadující mistr Premier League Manchester City.

➡️VIDEO: Neobvyklá dieta tajemstvím úspěchu?! Erling Haaland prozradil, jak se stravuje

Real Madrid v minulé sezoně ovládl La Ligu, španělský Superpohár i Ligu mistrů. Během své náročné cesty za ušatým pohárem si ve vyřazovací postupně poradil s nejlepšími anglickými celky. Bílý balet nedokázal zastavit ani jeden z trojice Chelsea, Manchester City a Liverpool, načež španělský gigant oslavil rekordní 14. titul v soutěži. I tento počin byl však pro jmenování Realu nejlepším klubem sezony dle France Football málo.

Roztoč Kolo štěstí a vyhraj Sázky zdarma a Free spiny každý den – objev vše, co BETANO nabízí

Lví podíl na celkovém úspěchu v milionářské soutěži, ale i na ovládnutí španělské ligy, měl Karim Benzema, jenž se stal králem střelců v obou soutěžích. Za své famózní výkony si francouzský útočník během ceremoniálu v Paříži také převzal trofej pro nejlepšího hráče sezony. Před vyhlášením vítěze Zlatého míče se ale nejprve zveřejnily výsledky zbylých anket France Football.

Zřejmě největší překvapení večera nastalo v moment, kdy došlo na kategorii ‘nejlepší klub sezony‘. Celkovým vítězem se totiž stal Manchester City, druhé místo pak obsadil Liverpool. Jejich přemožitel z Ligy mistrů se musel spokojit až se třetím místem.

Toni Kroos následně vyjádřil své zklamání na Twitteru, kde označil oficiální klubovou stránku Realu se sarkastickou otázkou „3. nejlepší klub sezony 2021/22. Tak co, spokojeni?“ Svou frustraci z výsledků vyjádřil také gólman Bílého baletu Thibaut Cortois.

30letý gólman, který získal Yashin Trophy pro nejlepšího gólmana sezony, měl problém se svým umístěním v konečném pořadí Zlatého míče, kde obsadil sedmou pozici: „Neříkám, že bych ho vyhrál, ale jako vítěz La Ligy a Ligy mistrů jsem se nedostal ani na pódium. Zdá se, že dát gól má větší váhu, než mu zabránit,“ zlobil se po ceremoniálu.

Nedokážu si představit, že by nějaký gólman mohl vyhrát Zlatý míč. Nemyslím si, že na pozici brankáře můžete dokázat více, než co jsem dokázal já v minulé sezoně,“ okomentoval zklamaný Belgičan.