Finanční chaos v Barce! Laporta odhalil rozsah zadlužení, Messi má z klubu pasivní příjem ještě na řadu let

NOVÁ AKCE K EURO U21! Betano nabízí nově registrujícím 3000 Kč+850 Kč hned po registraci!

Lionel Messi nedobrovolně opouštěl Katalánsko kvůli finanční krizi Barcelony už před dvěma lety. Přesto však Argentinec dodnes dostává peníze od klubu za neuhrazené mzdy, a platby mu budou chodit pravidelně ještě i v následujících letech.

Messiho cesta po definitivním konci v Paris Saint-Germain překvapivě pokračuje v zámořském Interu Miami, kde se upsal na dva roky s platem zhruba 50 milionů eur ročně. Peníze mu ale kromě toho budou chodit také od jeho bývalého klubu. Barcelona totiž dle posledního rozhovoru Laporty pro La Vanguardia Messimu stále dluží na výplatách.
Smlouva, která 35letému Argentinci skončila v Barceloně v červnu 2021, měla být vůbec nejvyšší v dějinách fotbalu. Dle informací, které tehdy kolovaly španělskými médii, si měl Messi při splnění daných podmínek přijít v průběhu 4 let na astronomických 555,237,619 eur. Při jeho odchodu do francouzské metropole však chyběla Barce uhradit více než desetina z této částky, kterou klub dodnes nestihl splatit. Další peníze mohou být schované v nevyplacených bonusech.

Laporta byl v pondělním rozhovoru mimo jiné dotázán právě na situaci okolo argentinské modly, která se i přes své přání nemohla vrátit domů na Camp Nou. Aktuální prezident Barcelony v něm potvrdil, že klub nadále Messimu dluží peníze, které mu bude postupně splácet ještě v dalších dvou letech.
„Jestli dlužíme Messimu nějaké peníze? Ano, stále mu dlužíme kvůli nezaplaceným mzdám. Mzdám, jejichž výše byla domluvena s tehdejším představenstvem klubu. Jsou to platby, které bude dostávat až do roku 2025. Platíme mu vysoké částky,“ prohlásil Laporta otevřeně.

➡️FIFA zahajuje revoluci v pravidlech ofsajdu! Obránci budou trpět, fanouškům přinese větší porci gólů

Zároveň potvrdil dřívější stanovisko, dle kterého Messi dostal šanci podepsat s klubem smlouvu: „Dohodli jsme se s La Ligou, že pro Messiho odložíme část zdrojů, které máme. Bylo to v souladu s naším plánem životaschopnosti. Oznámili jsme to Jorgemu Messimu, dle něho ale Leo nechtěl být po náročném angažmá v Paříži vystaven takovému tlaku. Návrat by představoval enormní nátlak. Chápu jeho rozhodnutí a přeji mu štěstí v Miami,“ uzavřel téma.

Betano nabízí novým uživatelům Bonus 600 KČ BEZ RIZIKA a 50 FREE SPINŮ!

 

/**/