FIFA zahajuje revoluci v pravidlech ofsajdu! Obránci budou trpět, fanouškům přinese větší porci gólů

NOVÁ AKCE K EURO U21! Betano nabízí nově registrujícím 3000 Kč+850 Kč hned po registraci!

FIFA představuje revoluční novinku v pravidlech, kterou chce dát konec častým ofsajdům v řadech milimetrů. Testovat se bude od příštího ročníku ve třech zemích.

Po celou historii moderního fotbalu vstupovala do hry nová pravidla a změny s cílem zajistit co největší fair-play. Mezi nejvýznamnější změny můžeme zařadit zavedení ofsajdu, pravidla o hře rukou, regulaci střídání hráčů či malou domů. Poslední výraznou změnou pak bylo zapojení moderních technologií, když v roce 2018 začal naplno fungovat video asistent rozhodčí VAR.
Vstup videa do fotbalu však způsobil řadu problémů, které snížily atraktivitu hry. Jedná se především o přezkum v častých případech vyloženě milimetrových ofsajdů. Mezinárodní fotbalová asociace tak nyní přináší další revoluční změnu pravidel, kterou chce tuto kaňku vyřešit.

Dle aktuálního znění se posuzuje ofsajd jako každé postavení útočícího hráče za posledním obráncem na soupeřově polovině v momentu přihrávky, po které se zapojí do hry. Jak mají fanoušci týmu, který z této výhody těží, ve zvyku omílat: „ofsajd je ofsajd. Je jedno, jestli jde o milimetr, nebo 20 metrů.“ FIFA však začne testovat pravidlo, které dá lidským očím jen stěží odhalitelným prohřeškům v této sféře utrum.
Dle nového pravidla se má ofsajd písknout pouze v případě, kdy se útočící hráč v době přihrávky nachází celým tělem za posledním obráncem. Útočníkům by se tak podstatně ulehčila jejich úloha, naopak obráncům tato změna dosti zavaří. Diváci si od nového pravidla mohou slibovat větší požitek ze hry díky hojnějšímu množství gólových akcí.

➡️Mbappé žádá svoje peníze! Francouz drží všechny karty, po PSG požaduje splnění slibu o 90 milionech eur

Pravidlo, s nímž přišel Arséne Wenger, se má od příštího ročníku implementovat na úrovni mládežnických kategorií ve třech zemí – Itálii, Švédsku a Nizozemsku.

Betano nabízí novým uživatelům Bonus 600 KČ BEZ RIZIKA a 50 FREE SPINŮ!

/**/