Al-Ittihad zuří! Benzema stávkuje, návratu do Evropy brání jedna jediná věc

Saúdskoarabskému fotbalu hrozí, že přijde o další hvězdnou tvář. Po navrátilci Hendersonovi, který se přes pohádkovou mzdu nedokázal sžít s tamními podmínkami, se začalo spekulovat o rychlém konci také u Karima Benzemy. Ten v zemi dostává naloženo od vlastních fanoušků i expertů za neúspěšnou první část sezony a neprofesionální přístup.

Rozhazovačná čtveřice klubů pod správou saúdskoarabského veřejného investičního fondu (PIF) zlákala během letního přestupáku kromě Neymara či Maného také vítěze Zlatého míče za rok 2022 Karima Benzemu. 36letý útočník podepsal tříletou lukrativní smlouvu s Al-Ittihadem, s nímž se domluvil na astronomickém platu 200 milionů eur za sezonu.

BETANO MILIONÁŘ! Zúčastni se lednového turnaje s celkovým bankem 1 500 000 Kč


Jenomže Benzemova nová kapitola v kariéře nezačala nikterak výjimečně. První problém v útrobách Al-Ittihadu se vyskytl už měsíc po jeho příchodu, kdy se pohádal s koučem Nunem Espiritem Santem, načež později saúdský klub zkušeného Portugalce z lavičky vyhodil. Od té doby pak věci nešly vůbec podle plánů.

Úřadující mistr zakončil první polovinu sezony na 7. místě tabulky, naposledy prohrál třikrát v řadě a na vedoucí Al-Hilal ztrácí propastných 25 bodů. Výsledky nepřicházejí a kritika se valí především na největší týmovou hvězdu, jenž se kvůli svému přístupu dostala pod palbu naštvaných fanoušků a komentátorů.
Situace se ještě zhoršila minulý týden, kdy si francouzský střelec 12 gólů ve 20 utkání dokonce dočasně odstranil profil na Instagramu.

➡️Ronaldo se otřel o Zlatý míč i FIFA The Best! Pro Messiho a ostatní má jasný vzkaz

Benzema ale tentokrát svým počinem rozhněval i samotné vedení klubu. Zatímco tým zahájil přípravu na druhou část sezony, druhý nejlepší střelec v historii Realu Madrid si odjel bez povolení na dovolenou. K týmu se nakonec připojil s 17denním zpožděním. Klub na situaci reagoval vyškrtnutím hvězdného kanonýra ze soupisky pro plánované soustředění (zájemci níže).
Situaci údajně začal bedlivě monitorovat jeho domovský klub Lyon, který aktuálně zmítá krize. Tradiční francouzský celek, jenž je nově od roku 2022 pod správou Eagle Football, skupinou vytvořenou americkým podnikatelem Textorem, vystřídal během sezony už 3 trenéry a po první polovině sezony se stále pohybuje v sestupovém pásmu.

Jako druhá možnost se dle serveru GOAL jeví hostování v londýnské Chelsea, která bude zkoumat možnosti náhrady za zraněného Nkunkua. Třetí v pořadí má být pak městský rival z Arsenalu.

Největší zádrhel pro Benzemův návrat na evropskou scénu pak představuje dle renomovaného novináře Fabrizia Romana hráčův plat. Úprk z Džiddy by totiž byl možný jen za předpokladu enormního snížení výplaty. Jak se ale mohl legendární útočník přesvědčit na vlastní kůži, peníze neznamenají všechno.

 

/**/