Zázračný Yamal 2 góly hasil ostudu Barcy! Takto to 16letý klučina napral zpoza vápna nechytatelně k tyči

Xaviho družina má za sebou další nevydařené vystoupení, kdy v závěru víkendového programu La Ligy pouze remizovala s předposlední Granadou. Od týmu odsouzeného k sestupu navíc schytala hned tři góly. Potupnou porážku musel odvracet teprve 16letý Lamine Yamal, jenž zazářil dvěma trefami.

Barcelona po 24. kole španělské ligy ztrácí na vedoucí Real Madrid už 10 bodů. Lewandowski a spol. přišli o body na vlastní půdě, kde přivítali trápící se Granadu. Hosté přijížděli na Olympijský stadion do Katalánska s naprosto tristní statistikou. Na hřištích soupeře totiž v této sezoně získali doposud jeden jediný bod.

Granada s věhlasným soupeřem proti všem očekáváním držela krok a v druhé půli dokonce sahala po výhře. Dělbu bodů však 10 minut před koncem obstaral pro svůj tým senzačním způsobem 16letý produkt La Masie.

BETANO rozdává se startem ligy 500 Kč novým registrujícím a od sezony 24/25 také ZDARMA exkluzivní streamy

Barcelona potvrzovala roli favorita a již ve 14. minutě se ujala vedení zásluhou 16letého útočníka Lamine Yamala, kterého Xavi v této sezoně již pravidelně nasazuje do základní sestavy. (jeho druhý gól najdeš níže)


Jenomže na více se Barca v první půli nezmohla, zato na druhé straně přišlo vyrovnání, o nějž se postaral pár minut před odchodem do šaten Ricard Sanchez. Po změně stran překlopil vedení na stranu hostů Facundo Pellistri. Domácí obratem vrátil do hry Robert Lewandowski, kterému výstavně nabil Gündogan.


Remízový stav však vydržel pouhé 3 minuty. Obranu domácích pokořil třetím zásahem Granady Ignasi Miquel. Poslední slovo si vzal autor úvodního gólu Yamal, jenž vybojoval ztracený míč a místo vymýšlení složitostí jej vypálil zpoza vápna na bližší tyč. Gólman Batalla neměl nárok.

/**/