VIDEO: Zlatanova akrobatická paráda! Touto efektivní nahrávkou naservíroval další vítězný gól Švédska

Zlatan se po 4 letech vrátil ke švédské reprezentaci, aby ji napomohl ke kvalifikaci na nadcházející Mistrovství světa v Kataru. A svoji misi plní zatím velmi dobře. 39letý kanonýr byl v obou dosavadních zápasech u vítězných branek svého týmu. Zejména proti Kosovu byla jeho asistence opravdová lahůdka.

Povinné 2 výhry a zisk 6 bodů. Tak by se daly shrnout dva úvodní zápasy, které na Švédy ve skupině B kvalifikace na světový šampionát čekaly. Zápasy proti Gruzii i Kosovu nakonec dopadly podle očekávání a švédskému nároďáku v čele s Ibrou nyní patří po dvou výhrách první místo v tabulce. Ty pravé výzvy však mají Ibrahimovič a spol. teprve před sebou, čekají je totiž duely se Španělskem a Řeckem.

K vítězství v zahajovacím utkání proti Gruzii stačila švédskému výběru jedna branka. Postarala se o ni dvojice Zlatan – Claesson. 39letý útočník zpracoval ve vápně míč a prudkou leč účinnou nahrávkou našel Viktora Claessona, který si v nelehké situaci poradil a získal pro svůj tým první 3 body.(Ibrova asistence z nedělního zápasu s Kosovem níže)

Obyčejné asistence jednoduše nejsou Zlatanovým stylem. V nedělním utkání proti Kosovu předvedl Ibra finesu jemu vlastní, když dokázal před gólmanem domácích efektivní patičkou najít Ludwiga Augustinssona, který šancí ke skórování nepohrdnul./**/