Další fotbalový skandál týkající se rasismu. Ve španělské fotbalové lize otřásá médii situace ze zápasu Cadiz-Valencia.

Celý incident započal ve 29. minutě zápasu za stavu 1:1, tedy v momentě, kdy došlo ke konfrontaci mezi domácím Juanem Calou a Mouctarem Diakhabym. Z běžné výměny názorů vznikla potyčka, kterou musel hasit sudí i ostatní hráči.

Rozlícen byl zejména Diakhaby, který za své chování ihned vyfasoval žlutou kartu. Důvodem jeho agrese však údajně nebyla jen obyčejná výměna slov, Calu totiž osočil z rasismu.

Hráči Valencie společně s realizačním týmem na protest odešli do kabin.

Po 15 minutách se však na popud svého spoluhráče vrátili na hřiště. “Mouctar nám sdělil, že ho urazili. Tohle jednání ve Valencii odsuzujeme. Za svým hráčem stojíme, takže jsme opustili hřiště. Bylo nám však sděleno, že pokud se nevrátíme, prohrajeme kontumačně. Mouctar nám řekl, ať zápas dohrajeme. Proto jsme se na hřiště vrátili, bez jeho souhlasu bychom to neudělali,” prozradil obránce Jose Gaya.

“On však nebyl připraven k návratu. Byl zdrcen. Je to opravdu nechutné, nechci se teď bavit o tom, co mu Cala řekl,” dodal.

Nejen, že se francouzský fotbalista do zápasu už sám nezapojil. Ihned po incidentu měl totiž opustit stadion. Cadiz nakonec zvítězil 2:1. Stejně jako v případě Slavie s Rangers, i tentokrát se vítězný tým nemůže dvakrát radovat. Celou věc už vyšetřuje vedení španělské fotbalové asociace. Podle Diakhabyho mu měl Cala říct “Ty zasr*ný černochu”. Pokud se tato verze potvrdí, dají se očekávat tvrdé tresty.