Tajemství prolomeno! Bývalý sportovní ředitel Barcy potvrzuje spekulace kolem návratu Neymara

Bývalý sportovní ředitel Barcelony, Javier Bordas se rozhodl prozradit tajemství jednoho z nejspekulovanějších přestupů posledních let, návratu Neymara do katalánského velkoklubu.

Pamatujete na léto 2019? Léto, které ve fotbalovém světě točilo zejména kolem jednoho témata. Spekulace návratu Neymara do Barcelony plnily novinové plátky snad každý den. Nespokojenost v Paříži a touha po návratu do milovaného klubu za blízkými přáteli na straně jedné, na straně druhé tučná přestupová částka, kterou si vedení PSG za brazilskou hvězdu nárokovalo.

S odstupem více než roku se konečně dozvídáme podrobnosti. Bývalý sportovní ředitel Barcelony se totiž rozhodl kápnout božskou a světe div se, spekulace nebyly vůbec, ale vůbec daleko od pravdy.
“Nabídli jsme PSG 110 milionů euro plus Todiba, Rakitiče a Dembélého na přestup. PSG ale chtělo 130 milionů euro a tři tyto hráče. To  pro nás bylo moc. Strop byl 110 milionů,” řekl Bordas španělskému cope.es.

“Jednání mohl velkou měrou ovlivnit Neymarův otec, který Barceloně nabídl oněch 20 milionů doplatit. Ve hře bylo i snížení přestupní částky kvůli velkému tlaku Neymara na vedení PSG. Než se však stihl tento plán uskutečnit, Francouzi od obchodu ustoupili. Byli jsme tak blízko.”

„Neymar už dokonce zjišťoval jaké jsou možnosti bydlení v Barceloně. Volal mému kamarádovi, který má nějaké nemovitosti k pronájmu a zajímal se o jeden konkrétní dům. Všichni jsme byli přesvědčeni, že přestup dotáhneme až do samotného konce. Dnes v tom době bydlí Griezmann,” dodal Bordas
/**/