Předávání FIFA THE BEST: Je to trapné! Berbatov se opřel do Ronalda s Messim

Navzdory tomu, že se Zlatý míč 2020 udílet nebude, nejlepší hráč světa za uplynulý rok o ocenění nepřijde. FIFA totiž bude i letos předávat svou cenu The Best.

Do finálové trojice se k hlavnímu favoritovi Robertu Lewandowském dostali, jak už bývá zvykem, také Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. A právě tato skutečnost je trnem v oku Dimitara Berbatova.

Oba dva si totiž odvezou domů cenu za účast ve finále i přes to, že se svými týmy nepatřili mezi světovou špičku. “Jsem opravdu překvapen, že se Cristiano Ronaldo a Lionel Messi dostali mezi finalisty. Nerozumím tomu, čím si vysloužili tuto pozici,” vyjádřil bývalý kanonýr Tottenhamu, Manchesteru United či Leverkusenu své rozhořčení.

“Naneštěstí už je fotbal hlavně byznys, za oponou rozhodují agenti, média, je toho tolik, co mimo kamery nevidíme. Celé je to docela trapné.”
Když však přišla řeč na kandidáta pro celkové vítězství, neměl bulharský fotbalista pochyby. “Ocenění pro nejlepšího hráče za rok 2020 by mělo jít za Lewandowskim. Pokud se tak nestane, budeme svědky obrovské nespravedlnosti. Nevidím nikoho, kdo by mu letos konkuroval. Každý rok se kolem ocenění vedou debaty, kdo by ho měl získat. Tentokrát je to bez debat,” dodal Berbatov.

Jméno držitele ocenění FIFA The Best se dovíme ve čtvrtečním podvečeru.

Takto vypadal galavečer minulý rok, letos však bude vše probíhat kvůli pandemii online formou.
/**/