Piqué se opřel se do Realu Madrid i rozhodčích! Teď čelí stopce na 2 měsíce

Doby, kdy to mezi Realem Madrid a Barcelonou vřelo prakticky celou sezónu, jsou ty tam. Kvůli poklesům formy řeší oba velkokluby mnohem důležitější věci, než “štengrování” rivala. O to raritnější úkaz se nabídl v posledních hodinách. Po čase se totiž připomněl Gerard Piqué, jak jinak než rýpnutím do řad svého úhlavního nepřítele.

Byla to opravdu dlouhá doba. Twitterový král Gerard Piqué se na adresu rivala z Madridu neozval více než rok, teď však opět rozčeřil nebezpečné vody. K Realu si vzal na paškál rovnou i rozhodčí, čímž rozhodně nepotěšil vedení La Ligy.

Téma, které je pro Piquého více než palčivé, a které se nebál načít už v létech minulých. Tentokrát své pochybnosti opět oživil v rozhovoru pro Post United. Podle španělského obránce totiž ligoví sudí třeba i nevědomky nadržují Bílému baletu.

“Není to tak dávno, co jeden z bývalých rozhodčí uvedl, že 85 procent arbitrů pochází z Madridu a fandí Realu. Jak tedy chce vedení soutěže zajistit, že jim nebudou připískávat? Jak chtějí zajistit, že nebudou upřednostňovat jednu stranu nad druhou?”
“Respektuji profesionalitu rozhodčích a vím, že se snaží dělat svou práci nejlépe, jak mohou, ale v tomto momentě člověka napadá až moc pochybností…”

Piqué aktuálně lavíruje se zraněním kolene a vyhlíží návrat na zelený pažit. Jeho zapojení do zápasů se ale může pořádně opozdit. Vedení La Ligy se situace vůbec nelíbí a celou věc už začalo prošetřovat.

Pokud neshledají jeho výroky validními, může ho čekat stopka v rozmezí 4-12 zápasů a pokuta od 600 do 3000 euro. “Komentáře v médiích, které zpochybňují čest a nestrannost kteréhokoliv člena rozhodcovského týmu pracujícího pro španělskou fotbalovou asociaci, budou sankcionované,” zní v prohlášení.

Piqué se tak v nejhorším možném scénáři může dočkat nucené pauzy na další dva měsíce./**/