Ostrá slova na angažmá v PSG! Ze slov Daniho Alvese by si měli vzít příklad v Rangers

Sevilla FC, FC Barcelona, Juventus FC, Paris Saint-Germain, to je výčet evropských klubů, ve kterých Dani Alves působil. A právě na poslední evropské angažmá nevzpomíná Brazilec zrovna nejlépe.

36letý Dani Alves po návratu do rodné domoviny momentálně působí v São Paulu. A právě z brazilské metropole vyslal pár jedovatých výroků na adresu giganta z Paříže, i přes to, že tam patřil mezi největší hvězdy týmu.

Život v hlavním městě Francie totiž není asi tak pohádkový, jak se na první pohled může zdát.

“Je to místo plné stresu, moc se mi tam nelíbilo”, prozradil pro časopis GQ. “Pokud přijdete do Paříže na týden, budete mít krásné vzpomínky do konce života. Ale pokud tam strávíte delší čas, vyčerpá vás to.”
“Trochu mi to připomíná São Paulo s tím rozdílem, že v Paříži jsou lidé pos*aní rasisti. Ke mně si nikdy nic nedovolili, ani ve městě, ani na stadionu. Moc dobře totiž ví, že bych je poslal do pr*ele. Ale lidé z mého okolí, blízcí, či kamarádi byli s tímto chováním několikrát konfrontováni, ať už od běžných lidí nebo fanoušků PSG,” popsal situaci Alves.

“Nejlepší, co můžete udělat, je vzít tyto věci s humorem,” což nám Dani ukázal třeba v situaci, kdy hrál za Barcelonu a během zápasu mu přistál k nohám banán. Všichni víme, co udělal. Prostě ho před zraky fanoušků snědl.

“Tyto věci se nemění lehce. Ale v případě, že jim nebudete dávat nějaký přehnaný význam, ztratí to smysl pro ty, kteří tyhle věci dělají. Nenaplní to pak jejich cíle,” zakončil rozhovor trojnásobný vítěz Ligy mistrů. Nebylo by na škodu, kdyby si z jeho slov vzali něco třeba ve skotském Rangers. Tam totiž s oblibou dávají některým věcem přehnaný význam.
/**/