Ostrá slova na působení v PSG! Dani Alves tímto rozhovorem fanoušky Paříže nepotěší

Sevilla FC, FC Barcelona, Juventus FC, Paris Saint-Germain, to je výčet evropských klubů, ve kterých Dani Alves působil. Teď se ale do posledně jmenovaného bez servítek pustil.

36letý Dani Alves působí po návratu do rodné domoviny v São Paulu. A právě z brazilské metropole vyslal pár jedovatých výroků na adresu giganta z Paříže, nehledě na to, že patřil ve svém posledním evropském působišti mezi největší hvězdy týmu. Život v hlavním městě Francie totiž není asi tak pohádkový, jak se na první pohled může zdát.

“Je to místo plné stresu, moc se mi tam nelíbilo”, prozradil pro časopis GQ. “Pokud přijdete do Paříže na týden, budete mít krásné vzpomínky do konce života. Ale pokud tam strávíte delší čas, vyčerpá vás to.”

“Trochu mi to připomíná São Paulo s tím rozdílem, že v Paříži jsou lidé pos*raní rasisti. Ke mně si nikdy nic nedovolili, ani ve městě, ani na stadionu. Moc dobře totiž ví, že bych je poslal do prd*le. Ale lidé z mého okolí, blízcí, či kamarádi byli s tímto chováním několikrát konfrontováni, ať už od běžných lidí nebo fanoušků PSG,” popsal situaci Alves.
“Nejlepší, co můžete udělat, je vzít tyto věci s humorem,” což nám Dani ukázal třeba v situaci, kdy hrál za Barcelonu a během zápasu mu přistál k nohám banán. Všichni víme, co udělal. Prostě ho před zraky fanoušků na stadionu i těch u televizních obrazovek snědl.

“Tyto věci se nemění lehce. Ale v případě, že jim nebudete dávat nějaký význam, ztratí to smysl pro ty, kteří tyhle věci dělají. Nenaplní to pak jejich cíle,” zakončil rozhovor trojnásobný vítěz Ligy mistrů.

/**/