Nejdražší šampionát v dějinách! Katar překonal 16x rekord, navíc stále musí řešit problém

Betano dorazilo do Česka! 3000 Kč vstupní bonus plus 350 Kč po dokončení registrace

Kontroverzní světový šampionát v Kataru se blíží. Šampionát, který se do dějin zapíše jakožto s přehledem nejnákladnější mistrovství světa vůbec. Letošní hostitel, jímž je poprvé v historii arabská země, totiž se vším všudy vynaložil na přípravu turnaje bezmála 220 miliard dolarů. Tedy skoro šestnáctkrát více, než kolik stálo pořadatelství před čtyřmi lety Rusko (článek je rozdělen na 2 strany).

Předchozí největší útratu za pořádání Mistrovství světa, jež má na svědomí Brazílie (11,6 miliardy eur) a Rusko (14,2 miliardy dolarů), trumfnul Katar astronomickými výdaji čítajícími kolem 220 miliard dolarů. Ani při takové sumě se ale pořadatelství neobešlo bez značných komplikací.

Roztoč Kolo štěstí a vyhraj Sázky zdarma a Free spiny každý den – objev vše, co BETANO nabízí

Šampionát vypukne 20. listopadu jakožto první zimní Mistrovství světa ve fotbale. Pořadatelská země však stále bojuje s nedostatkem ubytovací kapacity. V březnu tohoto roku bylo v Kataru k dispozici zhruba 30 000 hotelových pokojů, jenomže 80 % této kapacity vyčerpala FIFA pro zúčastněné týmy, sponzory a další speciální hosty. Co ale se zbývajícím milionem a půl očekávaných návštěvníků?

Katarská vláda slíbila, že do začátku šampionátu přibyde v zemi dalších 130 000 pokojů. Aktuální situace s cenově dostupným ubytováním ale stále nevypadá příliš slibně. Nápor fanoušků tak očekávají i sousední země, především Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty, kde se lidé vydají za levnější ubikací.
Fanoušci pak budou moci využít jeden z padesáti denních letů z Dubaje do Dauhá, hlavního města Kataru. Mezinárodní letiště Hamad v katarské metropoli zahájilo provoz v roce 2014, a od té doby stál jeho rozvoj dalších 16 miliard dolarů.

➡️VIDEO: Zlatanova nová role! Ve světoznámém filmu si zahraje římského vojáka

Pro zlepšení místní infrastruktury před chystaným šampionátem nechal Katar vystavit v Dauhá také nové automatické metro ovládané samořídícími vlaky, které má být klíčovým faktorem pro rychlou a snadnou přepravu všech návštěvníků (pokračování o plánech Kataru i stadionech níže pod videem). 

Betano nabízí sázkařům Speciální mise za odměny – stačí si vsadit
na vybraný zápas nebo ligu a odměna je vaše

„Letošní Mistrovství světa ve fotbale je součástí katarské národní vize 2030, tedy strategického programu podporujícího hlavně průmysl a intenzivní rozvoj měst,“ začala s vysvětlováním enormních výdajů výkonná ředitelka komunikace pro turnaj Fatma Al Nuaimiová.

„Za číslicí 220 miliard, jenž je často spojována s nadcházejícím šampionátem, je schována celá tato ambiciózní strategie pro národní rozvoj. Většina z těchto rozsáhlých infrastrukturních projektů, které využijí týmy a fanoušci v roce 2022, jako je letiště, metro, hotely a další turistická zařízení, byla plánována ještě před získáním pořadatelství,“ ujasňuje.

„Naše nová zařízení poskytnou všem fanouškům vynikající zážitek. Jsme si jisti, že každý, kdo Katar navštíví, bude potěšen,“ dodala Al Nuaimiová.

-> -> Informace o výstavbě stadionů, nelidských podmínkách dělníků, video dokončených sportovišť a další najdeš na druhé straně -> -> 

1 2Next page
/**/