Nejdražší megatalenti pod 18 let! Těchto 5 klenotů dohromady čítá větší hodnotu než celá Fortuna Liga

Na očích jsou teprve krátce, přesto se svými výkony zaryli do podvědomí široké veřejnosti. Většina z nich se již nachází na předních adresách klubového fotbalu. Zatímco se jejich jména skloňují čím dál tím častěji, jejich cenovky se stihly vyšvihnout do závratných výšin. Tohle je seznam pěti megatalentů, kteří by si mohli v budoucnosti podmanit evropský fotbal.

MAX Kurz, Betano Mise, Bet builder, Kolo štěstí, speciální sázky, nové mechanismy – objev vše, co BETANO nabízí

5. místo: VITOR ROQUE – 18 let – 40 000 000 eur

Začínáme 18letým brazilským útočníkem, na nějž zasvištělo laso z Katalánska. Roque nastartoval kariéru stejně jako legendární Ronaldo v Cruzeiru, poté přišel přestup za 4,7 milionu eur do Athletico Paranaense. V brazilské Sérii A si připsal 28 gólů a 11 asistencí v 81 zápasech. Zatímco se na jeho jméno hrnula jen chvála, klub uzavřel dohodu se španělským gigantem.

Po dosažení zletilosti se tak přesunul pod Xaviho křídla. S Barcou, která obratem poslala do Jižní Ameriky 40 milionů eur, podepsal dlouholetou smlouvu do roku 2031, jejíž součástí je výstupní doložka ve výši 500 milionů eur. Dalších 21 milionů eur je pak ve hře díky sjednaným bonusům.

18letý forvard dovedl Brazílii v minulém roce k vítězství na Mistrovství Jižní Ameriky (U20), na němž se stal se 6 zásahy nejlepším střelcem. Poté ve žlutém dresu nastoupil poprvé i za a-tým.4. místo: ENDRICK – 17 let – 45 000 000 eur

Druhým a zároveň posledním Brazilcem v žebříčku je Endrick. Mladá superstar z Palmeiras nemá jednoduchou pozici. Real Madrid za něj už v jeho 16 letech vysolil 42,5 milionu eur, konečná přestupová částka se však může vyšplhat na více než 70 milionů eur.

„Na střídačce si zakryl obličej, protože plakal. Čelí obrovskému tlaku, aby střílel gól za gólem,“ komentoval minulý rok trenér jeho stav při pár zápasů trvajícím gólovém suchu. Nápor je bezesporu obrovský. Endrickovo evropské dobrodružství odstartuje letos v létě. Do španělské metropole přicestuje coby dvojnásobný brazilský mistr. S Palmeiras, za nějž nastřílel 17 gólů v 60 zápasech, v této sezoně oslavil rovněž zisk brazilského Superpoháru.

3. místo: MATHYS TEL – 18 let – 50 000 000 eur

Francouzského reprezentanta do 21 let získal v létě 2022 Bayern Mnichov. Hegemon německého fotbalu tehdy za potenciální náhradu za Lewandowského zaplatil Rennes 20 milionů eur. Od té doby jeho hodnota vzrostla dva a půl krát.

A není divu – Tel po příchodu přepsal historické tabulky coby vůbec nejmladší ligový střelec Bayernu. V dresu Bavořanů od té doby na hřišti posbíral necelých 1300 minut, během nichž oslavil 12 gólů a 3 asistence. Se svojí cenovkou 50 milionů eur se řadí spolu s Musialou, Wirtzem a Simonsem mezi nejhodnotnější hráče působící v německé nejvyšší lize.

Jeden z největších talentů země galského kohouta je v dobrých rukou i v reprezentaci U21, kde je pod dohledem legendárního kanonýra Henryho. Pokračování najdeš na další straně ->1 2Next page
/**/