Ne jeden, ale rovnou dva bývalí hráči Man Utd! Erling Haaland prozradil, kdo jsou jeho idolové

33 zápasů, 40 gólů a zájem těch největších klubů. Přestup Erlinga Haalanda do Dortmundu sledoval celý svět. Na 19letého kluka, který se narodil v Leedsu, to není špatný počin.

Přestupové tahanice mladého Nora nejsmutněji nesli jednoznačně fanoušci Manchesteru United. Ti hodně nahlas volali po jeho příchodu. Nejen, že přesně takovýto typ hráče jim chybí, navíc se ze svých mládežnických let zná s jeho krajanem, trenérem United Olem Solskjaerem.

Haaland však zřejmě budoucnost v Manchesteru nevidí. Nic na tom nemění ani fakt, že právě v tomto klubu působili jeho největší idolové. Což potvrdil v rozhovoru v Borussii Dortmund. “Celé mé dětství jsem vzhlížel ke dvěma fotbalistům. Nemůžu říct jedno jméno. Jsou to prostě oba. Cristiano Ronaldo a Zlatan Ibrahimovič,” přiznal.

A právě z těchto dvou fotbalistů se zdá, jakoby si vzal to nejlepší. Haalandova obrovitá postava, síla a impozantní postavení ve hře po Ibrovi, zatímco tempo a smrtelný instinkt zabijáka v pokutovém území od Ronalda.

A co by vzkázala tato kometa probíhající sezóny mladým útočníkům? “Buďte hladoví, stále buďte hladoví po gólech. Neustále musíte chtít získat míč, neustále musíte chtít dát gól.”
/**/