Messi o aktuální situaci: Někteří lidé z Barcelony mě nechtějí, nabídky z Evropy byly

Nová promo akce! 3000 Kč vstupní bonus plus 850 Kč po dokončení registrace

Otázka, kterou si kladli fotbaloví fanoušci poslední měsíce je zodpovězena. Lionel Messi se do Barcelony nevrátí. Nekývl ani na nejlepší plat v historii fotbalu, když odmítl nabídku Al Hilalu. Mistr světa z Argentiny se nakonec rozhodl pro americký Inter Miami, klub, který spoluvlastní legendární David Beckham. 35letý fotbalista z Rosaria teď fotbalovému světu nastínil, jak v posledních dnech probíhala jednání a proč se rozhodl tak, jak se rozhodl.

Není žádným tajemstvím, že Messiho prioritou byl návrat do Barcelony. Do klubu, který miluje nadevše on i jeho rodina. “Moc bych si přál vidět ho zpět,” prohlásil v průběhu týdne jeho otec Jorge. Chtít ale nestačí. Finanční situace Barcelony ani po dvou letech od Messiho odchodu neumožňuje jeho návrat.
“Opravdu jsem se chtěl vrátit, byl jsem nadšený z toho, že existovala šance, abych se stal znovu hráčem Barcelony. Na druhou stranu po tom, co jsem zažil před dvěma lety při svém nuceném odchodu, už jsem se nechtěl ocitnout znovu ve stejné situaci. Nechtěl jsem svou budoucnost svěřit do rukou někoho jiného,” začal rozhovor pro Mundo Deportivo.
“I když jsem slyšel, že La Liga dala přestupu zelenou, bylo ještě mnoho dalších věcí, které se musely stát. Barcelona by musela prodat hráče a snížit platy dalším hráčům platy. Pravdou je, že toho jsem nechtěl dopustit. Nechtěl jsem dětem říct: ‘Vracíme se do Barcelony! A potom, že to zase nejde.'”(pokračování níže).

ČASOVĚ OMEZENÁ AKCE! Betano nabízí nově registrujícím 3000 Kč+850 hned po registraci!

“Když jsem v roce 2021 odcházel, La Liga také souhlasila s tím, že by mě mohla Barcelona zaregistrovat, a nakonec to nešlo. S prezidentem Laportou jsem vlastně mluvil velmi málo, maximálně jednou nebo dvakrát.
S Xavim jsem ale v komunikace nepřetržitě. Když jsem se s ním bavil o možnosti mého návratu, byli jsme z toho oba velmi nadšení. Upřímně, nejsem si jist, zdali Barcelona udělala vše pro můj návrat. Vím pouze to, co mi řekl Xavi. Jsem si ale jist, že jsou v klubu lidé, kteří si můj návrat nepřáli.” (pokračování níže).
“Proneslo se tolik věcí, uniklo nespočet informací a bylo řečeno spouty lží. Jednou bych se chtěl rozloučit jako Busi nebo jako teď Jordi nebo jako Xavi a Iniesta v minulosti. Rád bych odešel a rozloučil se s fanoušky tímto způsobem.”
“Doufám, že jednou budu moci klubu něčím přispět a pomoci. Jak jsem vždycky říkal, Barça je klub, který miluji. Sledoval jsem Barcelonu celý rok a chtěl jsem, aby vyhrála La Ligu. Nikdy jsme nechtěli Barcelonu opustit.” (pokračování níže).

200 spinů ZDARMA nabízí Betano novým uživatelům

“Obdržel jsem nabídky od evropských klubů, ale ani jsem o těchto návrzích neuvažoval. Můj jediný cíl v Evropě byla Barcelona. Když jednání ztroskotala, chtěl jsem zkusit něco jiného, proto jsem si vybral Miami.”
“Kdyby šlo o peníze, šel bych do Saúdské Arábie nebo jinam. Moje rozhodnutí nebylo založeno na penězích. Barça mi poslala nabídku, ale nikdy ne formální, písemnou a podepsanou. Záměr tu byl, ale nemohli jsme se nijak posunout. O penězích jsme se nebavili ani formálně.”
“Rád bych byl Barceloně nablízku. Znovu tam budu bydlet, o tom už je rozhodnuto. Chtěl bych také poděkovat fanouškům za podporu. A ano, rád bych se v Barce chtěl ještě někdy ukázat… rozhodně! zakončil Messi rozhovor.
/**/