Mbappé sesazen z trůnu! Tohle je nově nejhodnotnější fotbalista světa, jak si vede zbytek supertalentů?

Betano dorazilo do Česka! 3000 Kč vstupní bonus plus 350 Kč po dokončení registrace

Do minulého týdne vládl nejhodnotnějším fotbalistům Kylian Mbappé, jenž byl na přestupovém trhu ceněn na astronomických 160 milionů eur. Při poslední aktualizaci na renomovaném trhu Transfermarkt zůstala jeho cenovka sice nedotčená, jiní supertalenti si však výrazně polepšili. Jeden z nich pak dokonce francouzského útočníka PSG překonal. Mbappé se tím pádem musel rozloučit s dlouho drženým titulem ‘nejhodnotnějšího hráče planety’. (Info včetně žebříčku TOP 10 hráčů níže).

Kylian Mbappé vládl žebříčku nejcennějších hráčů poměrně dlouhou dobu. Mezi prosincem roku 2018 a 2019 se jeho hodnota vyšplhala dokonce na rekordních 200 milionů eur. Tu si tehdy devatenáctiletý forvard vysloužil ovládnutím světového šampionátu v Rusku a neustále se zlepšujícími výkony v Paris Saint-Germain.

Sázky zdarma a Free spiny každý denobjev vše, co BETANO nabízí. Pro nové sázející teď s bonusem až 3350 Kč

Od té doby zaznamenal Francouz pokles hodnoty celkem dvakrát. Jeho cenovka se v dubnu 2021 uzamkla na 160 milionů eur, a na té se útočník PSG drží dodnes. Celou dobu se nenašel nikdo, kdo by nabil alespoň stejné hodnoty, to se však minulý týden změnilo. Nově žebříčku kraluje, poprvé v historii specializovaného webu, hráč z anglické Premier League.

Nejhodnotnějším hráčem se stala nová posila Manchesteru City, Erling Haaland. Norský gólostroj přišel v létě do Anglie za 60 milionů eur, a svými výkony na sebe upoutal veškerou pozornost. V premiérové sezoně doposud nasbíral neuvěřitelných 18 ligových gólů ve 12 utkáních, s 5 zásahy pak nezaostává ani v Lize mistrů.
20letý ostrostřelec pobláznil fotbalový svět, a vezmeme-li v potaz faktory jako jsou výkon, věk, reputace, náchylnost ke zranění a poptávka, navýšení jeho dosavadní ceny na přestupovém trhu dává smysl.

➡️VIDEO: Hložkův první gól v Bundeslize! Takto se blýskl nádhernou patičkou, debakl završil asistencí

Haaland byl při příchodu na Etiham Stadium ceněn portálem Transfermarkt na 150 milionů eur. Díky působivému startu v novém ročníku se mu však dostalo odměny v podobě navýšení tržní hodnoty na 170 milionů eur. Takové sumy dosáhli v historii renomované stránky mimo Mbappého už pouze Messi s Neymarem. (současný žebříček TOP 10 hráčů níže).
⚠️⚠️⚠️[🎮KROK 3/3] Jsi u cíle. Zde najdeš odpověď na soutěžní otázku. Teď už ji stačí jen napsat do zpráv na Facebooku nebo do soutěžního story na Instagramu Miluju fotbal.⚠️⚠️⚠️

S přihlédnutím na všechny provedené změny by tabulka TOP 10 nejhodnotnějších hráčů aktuálně vypadala následovně:

  1. Erling Haaland: 170 milionů €
  2. Kylian Mbappé: 160 milionů €
  3. Vinicius Junior: 120 milionů €
  4. Phil Foden: 110 milionů €
  5. Jude Bellingham: 90 milionů €
  6. Pedri: 90 milionů €
  7. Bukayo Saka: 90 milionů €
  8. Harry Kane: 90 milionů €
  9. Dusan Vlahovic: 85 milionů €
  10. Jamal Musiala: 80 milionů €

Nejhodnotnějším Čechem pak nadále zůstává Patrik Schick, jenž si od 9. června drží cenu ve výši 50 milionů eur. Hned za ním se v žebříčku drží Tomáš Souček s cenovkou 45 milionů eur.

Betano nabízí sázkařům Speciální mise za odměny – stačí si vsadit
na vybraný zápas nebo ligu a odměna je vaše

 

/**/