K soudu kvůli Özila? Fenerbahce z bizarního důvodu zažalovalo portál Transfermarkt

Fenerbahce Istanbul se rozhodl podat žalobu na německý fotbalový web Transfermarkt. Důvod je vskutku bizarní.

Věhlasný portál Transfermarkt ukazující nejen tržní hodnoty hráčů, ale i podrobnosti o přestupech, klubech a ligách, patří ke světové špičce. Aktuální ceny se odvíjí od řady kritérií, např. od aktuální formy, angažmá, věku, zkušenostech a budoucího potenciálu. Momentálně je portál ve svém oboru nejvyužívanějším nástrojem jak v médiích, tak u samotných klubů.

Teď se ale proti “tržním expertům” ohradil jeden z gigantů turecké Süper Lig. Fenerbahce nesouhlasí s cenovkami, které byly přiděleny jejich hráčům. Klubu se pak obzvláště nelíbí tržní hodnota hvězdného Mesuta Özila, jehož Transfermarkt při poslední aktualizaci ohodnotil na “pouhé” 4 miliony eur.

Dvaatřicetiletý záložník je tak až osmým nejhodnotnějším hráčem Fenerbahce. Lídrem je pak uruguayský útočník Diogo Rossi, který přišel na hostování z Los Angeles (s tržní hodnotou 18 milionů eur).
Turecký velkoklub má nicméně podezření, že za nízkými cenami hráčů stojí tamní administrátoři, kteří jsou zaujatí kvůli své přízni ke konkurenčnímu Trabzonsporu a snaží se svého soupeře poškodit. Vedení Fenerbahce se navíc rozhodlo spor řešit soudní cestou, když na fotbalový web podalo žalobu.

Transfermarkt neřeší podobně negativní odezvu poprvé. V minulosti měl s populárním webem problém i hvězdný Cristiano Ronaldo. Portugalci se rovněž nelíbilo, jakou hodnotu uvádělo číslo v modré kolonce vedle jeho jména, a tak se rozhodl jejich stránku zablokovat na sociálních sítích.
/**/