Česko-slovenské duo vystřelilo finále! Takto Hancko po parádním náběhu srovnal, Lingr skočil pro postup

Fotbalisté Feyenoordu se probojovali po šesti letech do finále nizozemského poháru. Postup domácího favorita obstaralo československé duo Lingr-Hancko, které dvěma góly otočilo nepříznivý vývoj zápasu. (video obou gólů najdeš níže)

Feyenoord má po zisku mistrovského titulu spadeno na další trofej. V nizozemském poháru prošel v minulých kolech přes úhlavní rivaly a nyní po skalpu Groningenu oslavil postup finále. Zápas o trofej navíc odehraje v dubnu před vlastním publikem na De Kuip, kde jej přijede vyzvat Nijmegen.

BETANO ROZDÁVÁ VŠEM NOVÝM REGISTRUJÍCÍM 500 KČ ZDARMA. VYBRAT BONUS SI MŮŽEŠ>> ZDE

Rotterdamský klub se do finále probojoval díky trefám bývalých hráčů dvou největších pražských klubů, Ondřeje Lingra a Dávida Hancka. Česko-slovenská spolupráce se postarala o jediné góly červenobílých a těsné vítězství 2:1.

Domácí vstupovali do utkání jako jasní favorité, ovšem po půl hodině hry prohrávali. Za domácí po změně stran vyrovnal v 61. minutě Dávid Hancko, který si naběhl na centr Calvina Stengse. Slovenský reprezentant byl nakonec se známkou 8,1 nejlépe hodnoceným hráčem utkání.

Obrat dokonal v 83. minutě pro změnu český reprezentant Ondřej Lingr, který se prosadil po 3 minutách na trávníku. V pokutovém území jej skvěle našel před odkrytou brankou Luka Ivanušec.