Bizár z Arábie. Šéf ligy chce kvůli Ronaldovi trestat fanoušky Messiho

100 FREE SPINŮ + 350 KČ ZA OVĚŘENÍ ÚČTU PRÁVĚ TEĎ U BETANA

Byl to megalomanský plán. Přívézt nejvěhlasnější jména světového fotbalu, docílit zájmu a uznání fotbalové veřejnosti a zařadit Saudi Pro League na úroveň evropské Top 5. Očekávání se zatím naplnila jen z části a nezdá se, že by se v nejbližší době mělo něco měnit. Třeba i proto, že si klacky pod nohy hází samotné vedení soutěže.

Byl to velký boom. Saudská Arábie se rozhodla změnit chod světového fotbalu a začala ve velkém vykupovat velká jména z evropských top lig. S odstupem času však můžeme říct, že se vlastně nic dramatického nestalo a po počátečním ‘hajpu’ zájem o Saudi Pro League značně opadl.
Ve většině případů totiž tamní soutěž posílili starší, i když věhlasní, hráči za zenitem. Známým tvářím se navíc ani nepovedlo zaplnit tribuny fanoušky. Není neobvyklé, když na stadion pro 40 000 lidí dorazí návštěva hodna naší krajské nebo okresní soutěži.

Tristní je také rozdíl mezi kluby. Zatímco na jedné straně se hvězdná jména utápí v nesmyslných výplatách, na druhé straně se najdou týmy, které mají kabinu á la čtyři stěny a pár starých židlí. Renomé Saudi Pro League nepomáhá ani její vedení.

Vede váš tým o 2 branky? U Betana berete automaticky výhru.


Před nedávnem šéf ligy Hafiz Al-Mudlej učinil bizarní tvrzení. Fanoušci skandující jméno Lionela Messiho na adresu hvězdy Al-Nassru Cristiana Ronalda by podle něj měli nést následky. Hafiz Al-Mudlej je odhodlán učinit kroky, aby zabránil zesměšňování superhvězdného útočníka Saudi Pro League.

Tvrdí, že není prostor pro zesměšňování někoho, kdo transformoval saúdskoarabskou ligu, a ti, kteří to dělají, by měli čelit obvinění. “Fanoušci, kteří neustále na Ronalda vykřikují ‘Messi, Messi’, by měli čelit disciplinárnímu řízení,” prohlásil (reakce fanoušků níže).
Tento výrok se u fotbalových fanoušků příliš nesetkal s pochopením, spíš naopak. “Představte si titulky – Messiho fanoušci pronásledováni v Saúdské Arábii,” rýpnul si hned jeden z nich v diskuzi. “Kolik trestů se rozdalo za zpívání ‘Lampard, Lampard’ na Gerrarda?” přidal se další. “Messi nemůže být brán ani jako soupeř, vždyť je to jeden z turistických ambasadorů Saúdské Arábie,” poukázal na absurditu výroku Al-Mudleje další z diskutujících.

Při všech těchto skutečnostech je pak opravdu těžké brát saúdskou nejvyšší fotbalovou soutěž vážně.

Betano nabízí sázkařům Speciální mise za odměny i streamy napříč všemi sporty včetně fotbalu, NHL nebo NBA.

/**/