Barcelona přemohla na domácí půdě trápící se Atlético Madrid a posunula se v tabulce na čtvrté místo.

Na nedělní odpoledne byl ve Španělsku na programu velký šlágr mezi Barcelonou a Atléticem Madrid. Fanoušci se nakonec dočkali parádního utkání, ve kterém bylo k vidění šest branek.

Střetnutí o čtvrté místo v ligové tabulce dopadlo lépe pro Xaviho družinu, která v lize už sedm zápasů neprohrála. Barceloně k vítězství pomohly nově příchozí posily Dani Alvés, Ferran Torres a Adama Traoré.

Šestigólové drama začalo lépe pro Atlético, které poslal do vedení v 8. minutě Carrasco. Domácí ovšem zareagovali velmi brzy, když už po dvou minutách vyrovnal Jordi Alba perfektní střelou z voleje (video níže).

Ve 21. minutě si připsal první asistenci v dresu Barcelony Adama Traoré, který centrem našel ve vápně Gaviho, jenž hlavičkou k levé tyči otočil vývoj utkání. O ještě lepší výchozí pozici do druhé půle se postaral ve 43. minutě Araujo, který se dostal po standardní situaci k odraženému míči a z bezprostřední blízkosti nedal Oblakovi sebemenší šanci.

Po změně stran navýšil vedení Barcelony Dani Alves. Osmatřicetiletý veterán byl později poslán předčasně do sprch za svůj faul na Carrasca. Ještě předtím ale stihl snížit stav Luis Suárez, který upravil skóre na konečných 4:2.

Parádní vyrovnávací volej Jordiho Alby z 10. minuty.