AKTUÁLNĚ: Šokující zvrat! Lionel Messi končí v Barceloně, takto se vyjádřilo vedení klubu

Fotbalový svět zažil obrovský šok. Hvězdný Argentinec už v Katalánsku novou smlouvu nepodepíše. Barcelona totiž oficiálně ohlásila Messiho konec v klubu.

Ještě před pár týdny to vypadalo, že si všichni příznivci katalánského klubu mohou oddechnout. Barcelonský kapitán totiž souhlasil s radikálním snížením platu, což bylo největší překážkou k prodloužení smlouvy.
Messi měl s klubem podepsat nový kontrakt až do roku 2026. Nyní je ale vše jinak, hvězdný Argentinec v klubu skončil.

Ve čtvrtek se sešli zástupci klubu a hráče, kteří měli probrat podmínky ohledně nové smlouvy. Jenomže jak se ukázalo, zájem obou stran nestačil. Deník Marca přišel s informací, že se situace dostala do stavu, kdy ‘nelze najít žádné východisko’. Tyto zprávy následně potvrdily i další důvěryhodné zdroje.
Konec všem domněnkách a spekulacím nyní dalo klubové oficiální vyjádření: “Přestože Barcelona a Lionel Messi dosáhli dohody a obě strany projevily jasný zájem dnes podepsat nový kontrakt, nemůže k tomu dojít kvůli finančním a strukturálním překážkám (regulace španělské La Ligy).

“Lionel Messi nemůže v důsledku této situace zůstat v Barceloně. Obě strany hluboce litují toho, že přání hráče a klubu nemůže být vyplněno. Barcelona z celého srdce vyjadřuje svému hráči vděčnost za jeho přínos ke zvelebení klubu a do budoucna mu přeje vše nejlepší v osobním i profesním životě,” stojí v šokující zprávě.


Messiho éra v Barceloně se tak po 21 letech, 778 zápasech a nespočtu úspěších definitivně uchýlila ke svému konci. Čtyřiatřicetiletý útočník je nyní nejvíce spojován s přestupem do Manchesteru City nebo francouzského PSG.

/**/