AKTUÁLNĚ: Skandál v Barceloně má dohru! Zátah na Camp Nou, Bartomeu ve vazbě

Skandál “Barcagate” má dohru. V pondělních dopoledních hodinách byl policií zadržen bývalý prezident Barcelony Bartomeu i několik dalších bývalých funkcionářů.

V pondělních dopoledních hodinách se na Camp Nou nashromáždili katalánští policisté, kteří budou v kancelářích stadionu hledat dokumentaci v souvislosti s případem Barcagate.

O co vůbec v aféře Barcagate jde? Vedení Barcelony bylo obviněno z toho, že si někdo najal firmu, jenž měla pro klub vykonávat monitoring sociálních sítích. Tato firma však měla také za úkol pomlouvat budoucí kandidáty na post předsedy klubu i bývalé hráče.

Spolčenost I3 Ventures se měla zaměřit mimo jiné na Lionela Messiho, Pepa Guardiolu, Xaviho a Gerarda Piquého. Útoky na osobu hvězdného Argentince byly směřovány na jeho neochotu podepsat novou smlouvu. Prezident Bartomeu tehdy obvinění popřel, ale osm členů vedení se rozhodlo oslovit policii, což odstartovalo řadu vyšetřování.

Z ovlivňování prezidentských voleb bylo obviněno hned několik bývalých funkcionářů. Společně s Bartomeuem byli zadrženi také Jaume Masferrer (bývalý poradce), Oscar Geau (bývalý technický ředitel) a Romà Gómez (bývalý právní zástupce).

Zátah nedávno zažilo také právní a finanční oddělení klubu.

/**/