AKTUÁLNĚ 25.8.: Komplikace kolem Mbappého! Ostrá reakce PSG, City odmítli výměnu za Ronalda

Po výživném pondělí a úterý pokračuje rozruch v přestupovém poli také ve středu. Do uzavření letního okna zbývá necelý týden. Vody teď rozvířilo rozhodnutí Harryho Kanea i vyhrocené jednání mezi Realem Madrid a PSG.

Začneme stejně jako v úterý Cristianem Ronaldem. Jedna klíčová podmínka pro otevření jednání s Manchesterem City totiž byla splněna. Jejich hlavní cíl Harry Kane totiž ve středečním odpoledni oznámil, že toto léto na 100 % zůstane v Tottenhamu. Tím pádem se naskýtá příležitost pro příchod portugalského kapitána.

Fabrizio Romano během svého streamu naznačil, že už došlo k vzájemnému oťukávání. “Ronaldův agent Jorge Mendes nabídl podruhé Manchesteru City svého klienta. Vedení Citizens nemají problém s Ronaldovým platem 31 milionů eur ročně, nejsou však ochotni zaplatit Juventusu požadovaných 25 milionů eur za přestup,” přiblížil aktuální dění Romano a dodal.

“Ze strany Juventusu měla padnout nabídka na výměnu Ronalda za Gabriela Jesuse, ale ani to nepřipadá pro City v úvahu. Musíme být trpělivý a počkat, co přinesou následující hodiny.” Podstatně zajímavější informace se pak dostávají do médií u druhého ožehavého témata, u přestupu Kyliana Mbappého do Realu Madrid.
Paris Saint Germain oficiálně odmítl první nabídku Realu Madrid ve výši 160 milionů eur. Ke všemu se navíc vyjádřil sportovní ředitel francouzského celku Leonardo. “Kylian Mbappé chce přestoupit do Realu Madrid a my mu v tom nebudeme bránit. Řekli jsme ne první nabídce Realu, ale pokud budou naše podmínky splněny, můžeme se bavit dál.”

“Jednání Realu Madrid je neuctivé, nesprávné, ilegální a neakceptovatelné. Odmítáme 160 milionů. Pokud se chtějí někam posunout, musí přistoupit na naše podmínky, jinak nemáme v plánu s nimi dál hovořit. Přece neprodáme Kyliana za méně, než jsme za něj zaplatili Monaku,” neskrýval své podráždění.

Reakce z Madridu na sebe nenechala dlouho čekat. “PSG odpovědělo. To, co řekl Leonardo, bylo neslušné. Mysleli jsme, že je naše nabídka adekvátní vzhledem k tomu, že Kylianovi končí příští rok smlouva,” nechal se slyšet prostřednictvím španělských médií prezident Realu Florentino Pérez.

“Jestli Real přijde s novou nabídkou, nemám tušení. Vím jen, že na něm dělají už dva roky a všude to rozhlašují. Připadá mi to jako jejich strategie, zkusit z nás dostat ‘NE’, aby ukázali, že zkusili všechno a počkají, až bude Mbappé zadarmo. Kylian nám ale slíbil, že zadarmo neodejde,” zakončil rozhovor. Fabrizio Romano pak během živého vysílání doplnil několik podstatných informací.
“Žádný další hráč nebyl zahrnut do jednání, hlavní roli hrají peníze. PSG se pokusilo nabídnout Mbappému smlouvu na víc jak 35 milionů eur ročně. Francouz už odmítl tři nabídky na prodloužení smlouvy.”

“Kylian i Real tvrdě pracují na tom, aby vše klaplo. PSG však požaduje víc než 180 milionů eur, protože ještě bude muset vyplatit Monaku 35 milionů. Vedení Realu zůstává v klidu a čeká, jak se věci vyvrbí.”

/**/