Jeden z posledních nedělních zápasů před reprezentační pauzou. Duel mezi Realem Sociedad a Barcelonou byl symbolickou pomyslnou třešničkou na rozloučením se s klubovým fotbalem, aspoň tedy na nějaký čas.

Barcelona se po vyřazení z Ligy mistrů už plně soustřední jen na domácí soutěž. Po výhře Realu Madrid nad Celtou Vigo 3:1 musela Koemanova parta bezpodmínečně porazit Real Socieada, aby se vrátila na druhé místo La Ligy a neztratila navíc kontakt s vedoucím Atléticem.

A Katalánci nezklamali. Svého soupeře zdemolovali šesti brankami. Trefil se Griezmann, Dembélé, dva góly zaznamenal Dest i Lionel Messi. Zejména jeho druhá branka dala připomenout starou dobrou Tiki-Taka. Barcelona touto dokonalou akcí rozebrala svého soupeře na molekuly.

Úvodní branku utkání měl na starosti ve 37. minutě Griezmann

O šest minut později už se Barcelona radovala podruhé. Ještě do poločasu se totiž po skvělém vysunutí Messiho trefil Dest. Zbývající góly na další straně>>