Změna fotbalových pravidel už pro MS 2022!? FIFA plánuje upravit hrací dobu zápasů

V posledních měsících se světová fotbalová asociace setkala s vlnou kritiky poté, co přistoupila k debatě o pořádání Mistrovství světa každé dva roky. Teď jejich nejnovější nápad vyvolal opět rozporuplné reakce.

Nápad, hrát Mistroství světa každé dva roky, si své podporovatele našel spíš minoritně. Nakonec jej prezident Gianniho Infantino definitivně smetl ze stolu. Hrozila totiž ztráta prestiže a nárůst počtu zraněných hráčů, kteří mají už tak dost náročný program. Teď však FIFA přišla s dalším návrhem, který rozvířil vody fotbalových diskuzí.

➡️Postupová naděje na MS 2022 žije! Italský fotbal zaskočila nečekaná zpráva

Řídící orgán světového fotbalu totiž plánuje pro MS 2022 v Kataru navýšit hrací dobu zápasů z 90 minut na 100 minut. A důvod?Podle některých hlasů nezůstává míč ve fotbalovém zápase dostatečně dlouho. Podle CIES Football Observatory je v zápasech Ligy mistrů míč ve hře 64,7 % z hrací doby, v Premier League pak 62 %.

FIFA by tak ráda tento promrhaný čas vynahradila navýšením doby hraní o dalších 10 minut. Podle Football Italia měl přijít s nápadem sám prezident Infantino. Konečné slovo však bude mít Rada Mezinárodní fotbalové asociace, která rozhoduje o změnách pravidel.Už v minulosti bylo navrženo třeba to, aby se ve fotbale používal podobný systém jako v ragby či hokeji, kde je čas pozastaven s každým přerušením, takže by byl míč více ve hře.

Kromě těchto plánovaných změn každopádně víme jistě, že v roce 2026 uvidíme na šampionátu v USA, Mexiku a Kanadě poprvé v historii 48 týmů.

/**/