Zlatanova socha v Malmö terčem vandalismu! Takto se fanoušci mstí za Zlatanův vstup do konkurenčního Hammarby

Je to jen pár hodin, co Zlatan Ibrahimovič potvrdil vstup do švédského klubu Hammarby coby spolumajitel. Fanoušci z Malmö (klub kde Ibra začínal s velkým fotbalem) ale nemají pro tento skutek pochopení.

Ještě v ranní středečních hodinách se veřejně vyjádřil s obavami autor sochy, umělec Peter Linde. “Doufám, že se město postará o bezpečnost mého díla.”

Už kolem 13:00 ale viselo na Zlatanově rameně záchodové prkýnko. “Mluvil jsem o tom se Zlatanem. O sochu nebojí. Já si však myslím, že teď bude častým terčem vandalismu. Znám zdejší lidi. Zlatanův čin berou jako zradu,” pokračoval Linde.

Po prvním incidentu byla na čas soše přidělena policejní hlídka. K večeru už ovšem přibyl na Ibrově hlavě sáček z odpadkového koše, následoval i vzkaz “Odvezte si ho do Hammarby”.
Obecní rada zodpovědný za kulturu ve městě, Frida Trollmyr, pak vzkázal fanouškům jasně, že se nic stěhovat nebude. “Nemyslím si, že je to politický problém. Narodil se tu. Socha tu je bez ohledu na jeho soukromé věci. S klubem i městem bude navždy spojen. Je vzorem pro naší mládež. Navíc je to dar od švédského fotbalového svazu.”
Dá se však očekávat, že se slova Lindeho potvrdí a vandalismu na Ibrově soše bude přibývat.

/**/