Zklamaný Depay poprvé promluvil! “Bylo skoro hotovo. Nechci zacházet do detailů, ale…

Přestup, který ještě před týdnem nedočkavě vyhlíželi všichni příznivci katalánského velkoklubu, se nakonec neuskutečnil. Memphis Depay i nadále zůstává v Lyonu. Nyní se rozhodl prolomit ticho a poprvé jeho nevydařený přestup okomentoval.

Ke změně působiště chybělo 26letému Nizozemci přitom tak málo. Klub i hráč již byli dohodnutí na 5leté smlouvě, Barcelona byla připravena zaplatit 25 milionů euro, přesto se v posledních hodinách finálního dne letního přestupového okna přestup zrušil.

Problémem byla především skutečnost, že nedošlo k přestupu Ousmana Démbélého do Manchesteru United. Barcelona totiž musela před příchodem Memphise Depaye prodat ještě někoho ze svých řad a právě Démbélého přestup měl být klíčem k příchodu nizozemského útočníka. Jenomže jednání s Rudými ďábly padlo, 23letý francouzský útočník se rozhodl zůstat na Camp Nou a také odmítl podepsat novou smlouvu.
Nový kouč Katalánců, Ronald Koeman, se den po konci přestupového období nechal slyšet, že příchod Depaye nakonec nebylo možné uskutečnit, jelikož by v Barceloně došlo k převýšení platové hranice. Nizozemský útočník tak musí na svůj vysněný přestup vyčkat minimálně do ledna, než se otevře zimní přestupové okno.

Po středeční prohře v přátelském utkání mezi Nizozemskem a Mexikem se o nevydařeném přestupu stručněji rozmluvil také samotný Depay: “Ano, bylo skoro hotovo. Nechci zacházet do detailů, ale kvůli určitým pravidlům La Ligy se přestup nekonal.”

“Teď se budu opět soustředit na hru v Lyonu, budu se snažit být pro tým i nadále klíčovým hráčem. Uvidíme, jak se věci vyvinou. Nikdo nevidí do budoucnosti. Pokud budu pokračovat ve svých výkonech, zájem přetrvá, možná to vyjde v lednu. Věřím, že vše v mém životě se děje z nějakého důvodu. Pokud se to má stát, stane se to,” komentuje celou záležitost 26letý útočník Lyonu.
/**/