Zklamání a smutek! Mesut Özil napsal otevřený dopis k vyřazení z kádru pro Premier League

Mesut Özil nejprve chyběl v nominaci na Evropskou ligu, teď ho kouč Arteta nezařadil ani do týmu pro Premier League.

Hráč, který pobírá 350 000 liber týdně, ale za klub vůbec nehraje? V Arsenalu realita. Gunners v minulé sezóně vyhráli FA Cup a nakonec se tak kvalifikovali i do evropských pohárů. Ve skupině Evropské ligy se střetnou proti Molde, Rapidu Vídeň a Dundalku.

Když se oznamovala nominace týmu pro Evropskou ligu, příznivci londýnského klubu zažili první lehký šok. Arsenal se bude totiž s dalšími 48 kluby ucházet o zisk trofeje bez Mesuta Özila. Následně ale přišel šok číslo dva. Arteta vyškrtl 32letého německého záložníka i z týmu pro Premier League.
Soupisku můžou kluby obměnit až po zimním přestupovém okně. Nelze však předpokládat, že by se na ni Özil vrátil. V Londýně má podepsanou smlouvu do konce této sezóny a vypadá to, že mistr světa z roku 2014 si za Gunners už nekopne.

K celé situaci se vyjádřil prostřednictvím sociálních sítích také samotný fotbalista: “Opravdu mě zklamalo, že jsem se neobjevil na soupisce pro letošní sezónu Premier League. Při podpisu smlouvy v roce 2018 jsem tomuhle klubu, který tak miluji, slíbil věrnost. Mrzí mě, že mi to nebylo oplaceno. Zjistil jsem, že věrnost se v této době nenosí.”

“Týden co týden jsem se snažil zůstat pozitivní a doufal, že se brzy dostanu zpátky do sestavy. Proto jsem doposud mlčel. Před koronavirovou krizí jsem byl šťastný z vývoje pod novým trenérem Artetou. Řekl bych, že moje výkony byly na velmi dobré úrovni.”

“Pak se ale vše změnilo a já najednou nemohu hrát. Co jiného můžu říct? V Londýně jsem se cítil jako doma, v týmu mám stále spoustu dobrých přátel a stále cítím silné spojení s fanoušky. Bez ohledu na to, co se stane, budu bojovat za to, aby moje 8. sezóna v tomto klubu nedopadla tak, jak vypadá, že dopadne. Můžu vám říct, že toto tvrdé rozhodnutí nic nezmění. Budu i nadále trénovat, jak nejlépe budu moci, a kdykoliv bude potřeba, budu stát proti nelidskosti a bojovat za spravedlnost.”

/**/