Záhada vyřešena! Důvod rychlého zmizení “podavače hrdiny” tě překvapí. Gól jsem neviděl, přiznal

V jedné minutě děláš “jen svou práci”, ve druhé si jde s tebou plácnout José Mourinho a celý svět se snaží zjistit tvoje jméno. Neuvěřitelný fotbalový moment dal vzniknout ještě neuvěřitelnějšímu příběhu. Ale pěkně po pořádku.

15letý Callum Hynes se stal po úterním zápase Ligy mistrů tématem číslo jedna. Díky jeho hbité reakce dokázali Kohouti z Tottenhamu vyrovnat v zápase proti Olympiakosu na 2:2. Právě tento okamžik přispěl velkou měrou k dokonání obratu. Spurs nakonec zvítězili 4:2. Na celou vyrovnávací situaci, i Josého reakci se můžete podívat zde.

V pozápasové tiskovce poslal Mourinho Callumovi jen samá slova chvály. “Musíte být opravdu dobrý podavač míčů, abyste dokázal něco takového. Ukázal, že rozumí hře. Žil utkáním. Nekoukal jen na tribuny. Situaci přečetl dokonale,” rozplýval se José, a pokračoval.

“Sám jsem jako dítě podavače dělal. Vím jaké to je. Chtěl jsem ho po zápase pozvat do kabiny, aby mohl vítězství oslavit s hráči. Ale nemohl jsem ho najít, prostě zmizel,” nechápal trenér Tottenhamu.
Právě tento výrok rozpoutal vlnu zvědavých otázek. Kam se hlavní hvězda zápasu poděla? Odpověď je prostá, leč nejednomu z nás vykouzlí úsměv na rtech.

Pro Calluma si ihned po závěrečném hvizdu přišla matka a posadila ho do auta. V době, kdy Mourinho řečnil na tiskovce, byl mladý podavač už dávno na cestě domů. “Byli jsme s manželem v hledišti, když šel Mourinho synovi poděkovat. Ihned nám začaly oběma zvonit telefony. Ten Callumův úsměv na tváři! Bylo to od Josého opravdu milé gesto. Callum nám vždy říká, že se během sezení u lajny dívá na hráče a snaží se od nich naučit co nejvíc, aby fotbalově zdokonalil sám sebe. Jsem na něj ohromně pyšná.”

Opravdový důvod brzkého odjezdu domů však nebyla přehnaná starostlivost rodičů. Callum měl totiž své vlastní povinnosti. Musel se ještě učit na test z matiky, který ho čekal následující den. “Celou cestu domů jsem si svítil mobilem na učebnici a snažil se naučit co nejvíc,” přiznal Collum. Naštěstí však měli ve škole pro jeho nepřipravenost pochopení a test mu odložili až na čtvrtek.
“Je to trochu mimo realitu,” prohlásil klučina, pro kterého je to už 6. sezóna v roli podavače. Tím se prakticky v tomto oboru řadí mezi “veterány”. “Dělal jsem jen svou práci. Stále nemůžu uvěřit tomu, co se stalo.”

“Gól jsem ale neviděl! Staral jsem se o další míč, který šel za čáru po souboji Masourase se Sergem. Pak jsem ale uslyšel řev, otočil jsem se a uviděl Harryho jak slaví,” nezatajoval své překvapení. “Podíval jsem se na opakovačku a zjistil, co se doopravdy stalo. Z mého úsměvu můžete vyčíst, že to pro mě bylo neuvěřitelné. José to nemusel dělat, nemusel za mnou jít. Bylo to od něj opravdu hezké. Udělal mi tento den ten nejšťastnějším na světě. Miluji Spurs a nikdy na tento moment nezapomenu.”

/**/