Záchodové trable! Pozápasová reakce Mourinha i Diera ničí fotbalový svět

V zápase anglického poháru mezi Tottenhamem a Chelsea došlo k situaci, která se v profesionálním fotbale jen tak nevidí. Záložník Dier se uprostřed hry vypravil do útrob stadionu vykonat potřebu.

Běžela 75. minuta hry, když si to Eric Dier za nepříznivého stavu 0:1 naklusal ze hřiště do šaten. Mourinho však nechtěl 26letého záložníka vystřídat a netrpělivě čekal na jeho návrat. Ve chvíli, kdy jeho svěřenec zmizel v útrobách stadionu, Chelsea málem vstřelila druhý gól. To Mourinha rozběsnilo a vyšel se Diera ihned hledat. (Video najdeš níže).

Portugalský trenér nakonec našel svého středopolaře trůnit na záchodě. Během chvíle pak Dier uháněl zase zpátky na hřiště. Vše nakonec mělo pro Kohouty šťastný konec, jelikož Dierův spoluhráč, Erik Lamela, v 83. minutě vyrovnal a jeho tým zvládl i pozdější penaltový rozstřel a postoupil.
Po zápase pak směřovala většina dotazů právě na zmiňovanou situaci. Jako první se k věci vyjádřil Mourinho. Na otázku, proč následoval Erica do šaten, odpověděl takto: “Pouze jsem se chtěl ujistit, že si nezapomene umýt ruce,” zavtipkoval. Pak ale věci uvedl na pravou míru: “Musel si odskočit. Možná to je normální, když jste úplně dehydrovaní. Věděl jsem, že prostě musí. Já jsem se jen pokusil vyvinout určitý tlak, aby se to trochu urychlilo.”  

A co na vzniklou situaci říkal samotný hráč? “José z mého odskočení nadšený nebyl, ale nemohl jsem tomu nijak zabránit. Volala mě příroda.” 26letý Brit navíc po zápase ze srandy umístil na své sociální sítě fotku, kde na onen záchod vystavil cenu pro nejlepšího hráče zápasu.

Nejvíc v šoku byl však Gary Lineker. Ne však z toho, že Dier odběhl do kabin, nýbrž z toho, že se nevykálel přímo na hřiště: “Děly se divné věci. Eric Dier si zaběhnul do šaten, je následován Mourinhem. Po chvíli Dier vběhne zpět na plochu a pokračuje ve hře. Pravděpodobně potřeboval na toaletu. Hráči se již nevykálejí přímo na hřiště. Co se to s nimi stalo?” Zveřejnil na sociálních sítích své udivení. Sám totiž podobnou situaci zažil, ovšem s tím rozdílem, že celou nadílku nechal na hrací ploše.
/**/