Xaviho revoluce v Barceloně! Těmito pravidly chce nastolit disciplínu, hráče čeká striktní režim

Španělská legenda začala úřadovat na lavičce katalánského giganta. Xavi se od svého příchodu postaral už o řadu změn, včetně vyhazovu hlavního fyzioterapeuta, povolání Daniho Alvese a zavedením nových pravidel pro znovunastolení disciplíny.


Xavi ihned po návratu na Camp Nou začal intenzivně pracovat na závazku, že vrátí svůj milovaný klub zpátky na vrchol. Pro svůj tým si přichystal seznam desíti nových pravidel, které hráči budou muset striktně dodržovat.

Prvním pravidlem “Xaviho desatera ” je příchod hráčů minimálně 90 minut před tréninkem. Fotbalisté Barcelony měli v tomto ohledu doposud volný režim a moc se nehledělo na to, v kolik kdo na pravidelný trénink v 11 hodin dopoledne dorazí. Tomu je nyní konec.

Hráči si díky brzkému příchodu budou moci v klidu posedět u snídaně a poté se adekvátně připravit na trénování a zároveň být k dispozici, pokud bude někdo z trenérského týmu potřebovat něco s nějakým hráčem individuálně probrat.
Xavi očekává od každého maximální úsilí. Pouze ti, kteří budou podávat nejlepší výkony na trénincích, budou bojovat o místo v základní sestavě. Zbytek bude zápas sledovat pouze z lavičky, nebo ještě hůře, z tribuny.

Na trénink budou muset dorazit s velkým předstihem také všichni ostatní členové realizačního týmu, kterým Xavi poručil dostavit se dokonce dvě hodiny před začátkem tréninku.

➡️VIDEO: Úchvatné Santiago Bernabéu! Klub představil nové vymoženosti nejluxusnější arény Evropy 

A nebude to pouze snídaně, kterou budou hráči konzumovat v tréninkovém centru. Xavi dal konec obědům po restauracích ve městě, všichni budou muset jíst hlavní jídlo dne společně v klubové kantýně. Hráči díky tomu budou pod větším dohledem výživových poradců.
Dalšími pravidly jsou zákaz nočních vycházek dva dny před zápasem a stálý zákaz vykonávání rizikových aktivit – žádné surfování, ježdění na elektrokolech apod.

Monitorovány budou rovněž ostatní mimofotbalové aktivity hráčů. Xavimu se nelíbí představa, že by si měli lítat po světě, zatímco sezona ještě neskončila. Od svých svěřenců také očekává, že se budou na veřejnosti chovat profesionálně a reprezentativně. Nějaké kontroverze by totiž byly to poslední, co Xavi potřebuje čerstvě po jmenování do funkce řešit a vysvětlovat.

Na závěr se stanovily tresty za případné porušení pravidel. Na výsluní se vrátily pokuty, od kterých v katalánském velkoklubu ve velké míře upustilo poté, co v roce 2017 odešel trenér Luis Enrique. Ty se budou při opakovaném porušení zdvojnásobovat.

/**/