Wenger zpátky v Premier League? Tomu se říká loajalita k bývalému klubu

Arsene Wenger pro Sky Sports přiznal, že dostal po odchodu z Arsenalu hned několik nabídek z Premier League. To však pro něj nebyl důvod k návratu na Britské ostrovy.

Wengerovo panování v Arsenalu

Francouzský taktik Wenger setrval na pozici hlavního trenéra Arsenalu dlouhých 22 let (1996-2018). Poslední roky byl však kvůli neuspokojivým výsledkům častým trnem v oku fanoušků. Nakonec vše vyvrcholilo jeho předčasným propuštěním.

Kormidla se ujal současný trenér Unai Emery, který by měl Arsenal posunout do nové vítězné éry.

Příliš silné vazby s Arsenalem

Wenger i nadále zůstává od propuštění mimo trenérské křeslo. Není to však kvůli nedostatku nabídek. Sám totiž přiznal, že o ty nouzi neměl a zřejmě ani nemá. Jeho dlouholetý vztah s Gunners je však výjimečný:

“Jsem muž Arsenalu, jsem profesionál. Rozhodl jsem se opustit Premier League, protože jsem až příliš spojen s Arsenalem. Měl jsem několik pracovních nabídek z Anglie, ale odmítl jsem je. Nebudu jmenovat kluby, protože jsem jednal se zodpovědnými lidmi a nebylo by to vůči nim spravedlivé.”

Jedno je tedy jisté. Pokud ještě někdy uvidíme Wengera zapínat si bundu na střídačce, nebude to v anglické Premier League.

/**/