Wenger konečně promluvil o detailech přestupu! Oběd s matkou Ronalda, navlečený dres i klíčový moment

Mohl to být přestup, který by změnil historii klubu. O to bolestněji teď Arséne Wenger vzpomíná na moment, kdy mu Cristiano Ronaldo proklouzl i s dresem Arsenalu doslova mezi prsty.

Bývalý trenér Kanonýrů prozradil, že měl dohodu se Sportingem Lisabon ohledně podepsání portugalské hvězdy v létě 2003, tedy před začátkem slavné “Invicibles” sezóny. Dohoda byla opravdu blízko. Přestupová suma činila 4 miliony liber. Za 5 minut 12 ovšem přišla nabídka z Manchesteru United a z přestupu do červené části Londýna nakonec sešlo.

Tímto bychom uzavřeli doposud známá fakta. Co ale stálo za náhlou změnou názoru a jak to tehdy doopravdy bylo? Po létech tápání máme teď konečně jasno. Arsene Wenger přišel s klíčovými detaily celého jednání.

“Jestli mě mrzí nějaký hráč, kterého se nám nepodařilo přivést do Arsenalu? No, abych pravdu řekl, tak není jeden… je jich tak 50.” (ty největší hvězdy, které Wenger lanařil najdeš na dalších stranách>>)
“Nejblíže jsme však byli k podepsání Cristiana Ronalda. Všechno bylo v podstatě dohodnuto. Dokonce jsem byl na obědě s Ronaldem a jeho matkou. Cristiano měl už i navlečený dres Arsenalu s jeho jménem. Vše šlo podle plánu, chyběl už jenom podpis hráče,” vylíčil francouzský kouč.

“Celou dohodu narušila jedna jediná věc. Kromě Ronalda měl ze Sportingu namířeno do Anglie také Carlosa Queiroza. Bohužel pro náš přišel jako asistent trenéra do Manchesteru United. A to byl moment, který převážil pomyslný jazýček vah.”

“Ronaldo se na poslední chvíli rozhodl následovat svého známého a kývl na nabídku Rudých ďáblů. Bylo to pro mě velmi bolestivé. Ale to k fotbalu patří, někdy rozhodují i ty nejmenší detaily.” CR7 přestoupil do Manchesteru United za 10 milionů liber a Arsenal se stal pověstný svými nedotaženými přestupy.

“Je to jeden příklad, ale těch hráčů bylo mnoho. Historie tak velkého klubu je plná neuskutečněných dohod se skvělými hráči,” dodal Wenger na závěr. Je pravdou, že francouzský stratég jednal prakticky se všemi možnými hráči, kteří vás napadnou.

>>Na následujících stranách se můžeš podívat na ty úplně největší hvězdy, které se kterými byl Wenger v kontaktu, ale nakonec k přestupu nedošlo>>
1 2 3 4 5 6 7 8Next page
/**/