Vystěhování PSG?! Starostka Paříže zkřížila plány katarským šejkům, ti chtějí vlastní projekt

Prezidentská volba je tady! Ke vstupnímu bonusu 3350 Kč Betano nabízí nově registrovaným 500 Kč SÁZKU ZDARMA!

Po celou dobu od roku 1974, čtyři roky po oficiálním založení klubu, představoval Park princů domov pro všechny fotbalisty Paris Saint-Germain. Tohle skoro 50leté spojení je však podle nejnovějších zpráv u konce, katarští majitelé mají po neshodě s vedením města v plánu hledat pro francouzský celek nový domov.

Bohaté vedení desetinásobného francouzského mistra zainvestovalo v uplynulých letech zhruba 90 milionů eur do vylepšení klubového střediska a navýšení kapacity stadionu. Legendární fotbalový stánek, jenž byl poprvé otevřen na konci 19. století, ale potřebuje kvůli svému stáří rozsáhlou rekonstrukci. Pro ni mají majitelé PSG vyhraněno přes 500 milionů eur, prvně ale chtějí stadion od města odkoupit.
Tahle myšlenka se ovšem vedení města příliš nelíbí. Pařížští radní sice s klubem chtějí ohledně rekonstrukce spolupracovat, odkup stadionu do vlastnictví šejků však odmítají: „Park princů není na prodej a nebude se prodávat. Máme k této věci jasný postoj a toto je naše konečné stanovisko,“ prohlásila starostka Paříže Anne Hidalgová.

➡️VIDEO: První gól United rozhořčil Petra Čecha! Situaci odsoudil také Guardiola

Jenomže vedení klubu se zdráhá vynaložit potřebné prostředky v případě, že se nestane vlastníkem. Alternativou se pak nabízí buďto odkoupení a přebudování nějakého z již existujících stadionů ve francouzské metropoli, případně vybudování zcela nového. (reakce klubu níže).
„Je to překvapení a zároveň zklamání, když slyšíme, že starostka Paříže zaujímá postoj, který prakticky donutí PSG odejít. Navíc tím zbytečně zatíží daňové poplatníky, z jejichž kapes se bude financovat údržba stadionu, který navíc nutně potřebuje renovaci,“ reagoval klub prostřednictvím tiskové mluvčí.

„Do dalších investic se pustíme jen v případě, že bychom Park princů vlastnili. Je politováníhodné, že starostka nechce vést diskuze o prodeji, které jsme již nějakou dobu vedli. V tomto případě jsme bohužel nuceni upřednostnit jiné možnosti týkající se našeho domova. A to rozhodně není výsledek, ve který bychom my a naši fanoušci doufali,“ vyslalo vedení PSG do světa jasnou zprávu.

Kromě odkupu či stěhování je ve hře podle spekulací z posledních měsíců také částečný či dokonce úplný odchod katarských majitelů z klubu. V takovém případě by se z francouzského fotbalového prostředí nejspíše přesunuli do atraktivnější Serie A nebo Premier League (v posledních dnech se mluví především o zájmu vstoupit do Tottenhamu).

Betano nabízí sázkařům Speciální mise za odměny – stačí si vsadit
na vybraný zápas nebo ligu a odměna je vaše

 

/**/